Ankara Escortları

DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496

GENÇLER VE KADINLARIN ÖNEMİ…

Yayınlanma Tarihi :
GENÇLER VE KADINLARIN ÖNEMİ…

soner_anafarta_iskadCHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Soner Anafarta, İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Soner Anafarta, Adana İş Kadınları Derneği’ni (İŞKAD) ziyaret etti.

İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belgin Özçelik, Sema Soykan, Canan Onatça Dolmuş, Ayfer Köni, Demet Nazik ve İŞKAD üyesi Esin Parlak’la bir araya gelen Soner Anafarta, ekip olarak Seyhan’da güçlü bir iletişim ağına sahip olacaklarını vurguladı.
Tüm zamanını halk için ve verimli bir şekilde kullanacağını dile getiren Soner Anafarta, CHP kadrolarının gençler ve kadınlarla daha etkin ve başarılı bir mücadele verdiğine dikkati çekti.
CHP’de genç ve kadınların ülkesi ve bölgesi için çeşitli ideallerle yola çıktığını belirten Soner Anafarta, “Biz Seyhan’da emek vererek, vatandaşın ihtiyacını karşılayarak, desteğe ve yardıma muhtaç hemşehrimize canı gönülden sahip çıkarak, gençlerimize ve kadınlarımıza hak ettiği değeri vererek örnek bir belediyecilik modeli çizeceğiz. Seyhan’da mobil çözümlerle vatandaşın sorununu yerinde çözmeye gayret edeceğiz. Vatandaşın yol, su, kanalizasyon, park, bahçe, asfalt gibi temel sorunlarını çözmek dünyanın hiçbir yerinde başarı olarak yansıtılamaz. Kaldı ki Seyhan’da belediyeciliğin bu yönlerini de tam olarak göremiyoruz” dedi.

2012 yılının 11. Ayında 11 proje açıklayarak çalışmalara başladığını hatırlatan Anafarta, “Girişimcilik yönümüzü kullanacağız. Kadınlarımıza, gençlerimize, sivil toplum örgütlerimize danışarak hizmet üretmeyi esas alacağız. Seyhan’ın genelini ilgilendiren önemli projelerde bilgi kampları kuracağız. Bilgi kamplarında hemen her meslekten ve halktan temsilciler olacak. Kamplardan çıkacak sonuçlarla Seyhan’ın geleceğini tayin edecek, çehresini değiştireceğiz” diye konuştu.
“Plan ve Proje Olmalı”

İŞKAD yönetim kurulu üyelerinin ve birçok İŞKAD üyesinin Adana’nın gelişimine katkı koyan başka dernek, kurum ve kuruluşlarda da gönüllü olarak görev aldığını belirten İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ise plan ve projesi olmayan insanların belediye başkanlığı gibi vatandaşlar için son derece önemli mevkilere aday adayı ya da aday yapılmaması gerektiğini söyledi.

İŞKAD’ın Adana’nın ekonomik ve sosyal gelişiminde etkin bir dernek hüviyetine ulaşmasının mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Av. Türkmen, Adana’da Avrupa Birliği hibe fonundan yararlanan tek dernek olduklarını söyledi. Hibe projesi sayesinde 81 ilden birçok kadını Adana’da buluşturacaklarını, okullarda girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmaya devam edeceklerini ifade eden Av. Türkmen, “İŞKAD, sadece Adana’da değil Türkiye genelinde söz sahibi ve saygın bir dernek olmayı başarmıştır. Kadınların her alanda öncü rol üstlenmesi için mücadele ediyoruz. Yerel yönetimlerde, siyasette ve karar verici mekanizmalarda yer alan kadınlar ülkesinin geleceğine ışık tutacağı gibi yaşadığı bölgenin, kentin ya da ilçenin daha yaşanabilir ve modern bir kimliğe kavuşmasını sağlayabilir. Türkiye’nin ekonomik ve sosyal geleceğini ilgilendiren konularda kadınların ve gençlerin gücü, kalitesi, vizyonu ve misyonu yadsınamaz bir gerçektir” dedi.

Av. Türkmen, Soner Anafarta’ya ziyareti için teşekkür etti, başarılar diledi.

Cumhuriyeti Kutladı

Cumhuriyet’in 90, yılının tüm ulusa kutlu olmasını dileyen ve bayramın başta kadınların yürekli tavırları, örnek mücadeleleriyle oluştuğunu vurgulayan Anafarta, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarına, bayramı bugün de kutlamamızı sağlayanlara, sonsuz şükran, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

YORUM YAP