Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

EMEKLİLER REVAÇTA

Yayınlanma Tarihi :
EMEKLİLER REVAÇTA

emeklilerToplumun önemli bir kesimini oluşturan emekliler bugünlerde siyasilerin uğrak yeri oluyor. Adana’da 35 bin üyeli Türkiye Emekliler Derneği ( TÜED) Adana Şube siyasetçilerin umudu oldu.  Yaklaşan  yerel seçimler dolaysıyla çeşitli partilerin aday adayları emeklileri ziyaret ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Zeydan Karalar da  derneği  ziyaret  etti. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Başkan Yardımcısı Ali Vuranay, Şube İdari Sekreter Yaşar Tekin, Mali Sekreter Sabit Bakıner, Eğitim Teşklat Sekreteri Mehmet Arslan ve çok sayıda emeklilerin karşıladığı  Zeydan Karalar emeklilere gösterdikleri büyük ilgiden dolayı da teşekkür etti

Zeydan Karalar, burada yaptığı konuşmasında  şunları söyledi: “İnsan ilişkileri açısından da önemli kazanımlarımız var Adana’da. Siyaset, art niyetsiz ve çıkar beklentisi olmadan yapılmalı. Böyle yola çıkılmalı. İdealist, hizmet etmeyi düşünen insanların da bu işi yapması gerekiyor. Diğer türlüsü hizmet olmaktan çıkar. Son yıllarda maalesef siyaset kurumu, rant odağı haline getirildi. Bu hem ülke için, hem de kentler için çok tehlikeli. Seyhansız Adana düşünülemez, ama maalesef çok geri kaldı. Seyhan merkezde, çok değerli bir ilçemiz olmalı. Oysa baktığımızda, yıllarca yanlış yönetimden, bir şey yapılmamasından, ötelenmesinden ötürü, yeni ilçe Çukurova Seyhan’dan daha değerli hale geldi. Bakın dünyanın her yerinde merkez ilçeler, devlet kurumlarının bulunduğu ilçeler çok daha değerli yerlerdir. Adana’da da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Kentimizde standartların altındadır yeşil alan. Kültür merkezi, spor alanları, eğitim merkezi, çocuk oyun alanları olması gerekenin çok çok altında. Yeşili olmayan bir kentin nefes alma, uygar olma şansı yok. Sorunlu yerlerin yıkılıp, yerinde dönüşüm gerçekleştirilmesi gerekirken, zaten yeşili az olan bir alanda, Seyhan’da portakal bahçesini kesip binalar yaptılar. Böyle bir kandırmaca var. Bu Seyhan halkının kabul ettiği bir şey değil. Bu seçimde sandıkta onları cezalandıracaklardır.”

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek ise Karalar’a derneklerine yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür etti.

 

YORUM YAP