Gündem Adana

DEMOKRASİ MECLİSİNDE KADIN KONUŞULDU

DEMOKRASİ MECLİSİNDE KADIN KONUŞULDU
06 Aralık 2016 - 10:51

okulAdana Gündoğdu Koleji (AGK) Öğrenci Meclisi, “5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin” 82.yıl dönümü kutlamasında Çukurova Belediyesi’nde gerçekleşen ‘Demokrasi Meclisi’nde  Kadın Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak etkinlikte bir araya geldi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in başkanlık ettiği Meclise, Adana Kadın Danışma Merkezi (AKDAM), Seyhan Kadın-Çocuk Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (SE-KAD) ve Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA-DER) üyeleri katıldı.

DEVRİMLERDEN BİRİSİDİR
Başkan Soner Çetin, “Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını elde etmesi, toplumsal hayatta gerçekleşen Atatürk Devrimleri’nden birisidir. Bu önemli günde kadınlarımız ile birlikte bir programda yer almak bizleri gururlandırmıştır” dedi.

KONUŞMA YAPTILAR
Adana Gündoğdu Koleji (AGK) Öğrenci Meclisi üyeleri toplantıda önemli görevlerde bulundu. Ortaokul Öğrenci Meclisi temsilcilerinden Melek Zöhre İkikardeş ve Kaan Barbaros Soner Çetin’in başkanlığındaki meclisin divan katipliği görevini yürütürken, Okul Meclis Başkanı Başak Yüksek, Ortaokul Meclis Başkanı Ada Evcik ve İlkokul Meclis Başkanı Can Doğan, Çukurova Meclis üyelerine konuşma yaptılar.

GÜNLERİNİ KUTLADILAR
Oturum sonrasında Adana Gündoğdu Koleji’nin tüm meclis başkanlarına ve üyelerine Soner Çetin tarafında katılım ve teşekkür sertifikaları verildi. Öğrenci meclisi ise tüm kadın katılımcılara birer buket takdim ederek günlerini kutladı.

marmaris tekne turu