DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DEMİRÇALI, TOKİ’Yİ SORDU

Yayınlanma Tarihi :
DEMİRÇALI, TOKİ’Yİ SORDU

demircaliCHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a 2002-2013 yılları arasında Adana’ya hazırlanan ve tamamlanan projeleri sordu: “Hükümetiniz döneminde TOKİ aracılığıyla yapılan inşaat sayısı ve bilançosu nedir?”

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, AKP iktidarı döneminde Adana’ya yapılan yatırımları meclis gündemine taşıdı.

Ali Demirçalı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, “Hükümetiniz döneminde TOKİ aracılığıyla yapılan inşaat sayısı ve bilançosu nedir?” diye sordu.

CHP milletvekili Ali Demirçalı’nın Bakan Bayraktar’dan yazılı yanıtlanmasını istediği 8 soru şöyle:

BAYRAKTAR’A 8 ADANA SORUSU

“1-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesinden, 2010-2013 yılları arasında Adana ili için ayrılan kaynak miktarı nedir? Diğer illerimiz dikkate alındığında Adana ilimiz kaçıncı sırada yer almaktadır?

2-2002-2013 tarihlerinde Adana ili için bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından kaç proje hazırlanmış? Hangi projeler tamamlanmış? İhale ve tamamlama bedelleri ne kadar olmuştur?

3-Adana ili için programa alınmış ancak tamamlanmamış yatırımlar var mıdır? Bunlar hangileridir?

4-Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlara ait olup, Adana ilinde kapatılan işletme, tesis ve bağlı birimler var mıdır? Bunların kapatılma gerekçeleri nedir?

5-Gelecek yıllar için Adana ilinde yapılması planlanan yatırımlar nelerdir?

6-Adana ilinde, Hükümetiniz döneminde TOKİ aracılığıyla yapılan inşaat sayısı ve bilançosu nedir?

7-2002 yılından bugüne, Adana ilinde Bakanlığınıza bağlı arsa ve arazilerden satılan ve kiraya verilen yerlerin, satış -kira bedelleri ile pafta ve parsel bilgileri nedir?

8-Satışı gerçekleşen yerlerin bilirkişi raporları düzenlenmiş midir? Bilirkişi raporlarında değerinin altında gerçekleşen satışlar ve kiralamalar yapılmış mıdır?”

YORUM YAP