Ankara Escortları

DOLAR32,1911% 0.02
EURO34,9700% -0.09
STERLIN40,9261% -0.03
FRANG35,3434% -0.03
ALTIN2.504,06% -0,25
BITCOIN69.602,001.811

“CUMHURİYET PARKLARI”

Yayınlanma Tarihi :
“CUMHURİYET PARKLARI”

oztanriover_cumhuriyet_parkiSeçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Çukurova Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver, bu kez Mahfesığmaz Mahallesi’ndeki vatandaşlarla görüşerek, oluşturacağı “Cumhuriyet Parkları” konusunda bilgi verdi.

Metropol yaşamının eski mahalle ve mahallelilik kavramını yok ettiğini öne süren CHP’li Murat Öztanrıöver , “İnsanlar aynı binalar içerisinde birbirlerine yabancı hale gelmişlerdir. Bu olumsuzluğun en büyük sebebi mahallelerde ortak paylaşım alanlarının bulunmayışı ve mahallelilerin birlikte vakit geçirebilecekleri ortamlara sahip olmayışıdır. Çukurova ilçesini yönetebilme imkânını yakaladığımızda, metropol yaşamının getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek ve Çukurova ilçe de yaşayan insanlarımızı huzurlu ve mutlu edebilmek için her mahallede bir Cumhuriyet Parkı oluşturacağız. Bu parkların içerisinde insanların acılarını paylaşıp, neşelerine ortak olabilecekleri mekânlar, birlikte vakit geçirebilecekleri sosyal alanlar olacak. Ayrıca Cumhuriyet Parklarında günün her saatinde, mahallelilerimizin acil durumlarda müracaat edebilecekleri halk büroları, öneri ve şikâyetlerinin kayıt altına alınacağı belediye iletişim büroları,  belediye merkezinde verilen hizmetlerin verileceği seyyar belediye büroları, Atatürk kütüphaneleri, taziyeleri kabul edebilecekleri taziye salonu ve toplantı yapabilecekleri toplantı salonları oluşturacağız” dedi.

Çukurova’da Eski Mahallelilik Kavramını Canlandıracağız

CHP’li Murat Öztanrıöver, “Kuracağımız bu Cumhuriyet Parkları sayesinde Çukurova ilçe de yaşayan insanlarımızın birbirleriyle iletişimlerini artırıp, eski mahallelilik kavramını yeniden oluşturacağız. Yalnızlık duygusu yerine, birlik beraberlik duygusunun oluşmasını sağlayacağız. Çukurovalı vatandaşlarımızın belediye hizmet binasına gitmelerine gerek kalmadan her türlü belediyecilik işlerini yapmalarını sağlayacağız. Mahallelilerin herhangi bir istekte şikâyette veya öneride bulunmalarını kolaylaştırıp, sorunlarının daha çabuk çözülmesini sağlayacağız. Apartman dairelerinde toplantı yapmak, taziyeleri kabul etmek zorunda kalmalarını ortadan kaldıracağız. Günün her saatinde acil ihtiyaçları için müracaat edebilecekleri ortamı sağlayıp, kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

YORUM YAP