Gündem Adana

ÇALIŞKAN’IN KAPISI AÇIK OLACAK

ÇALIŞKAN’IN KAPISI AÇIK OLACAK
04 Mart 2014 - 9:36

caliskanSeçim Çalışmaları kapsamında esnaf ve ev ziyaretlerinin yanı sıra STK’ları da ihmal etmeyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan yaptığı seri ziyaretlerle Seyhan’ın tüm semtlerine ulaşıyor. Çalışkan, Adana Karaisalı Biberciler ve Zeytinciler Derneği ile Adana Kuyumcu Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti ve Demetevler Mahallesi’nde ev toplantısına katıldı

“KARAİSALI BİBERİNİN KATMADEĞERİNİN ARTIRILMASI LAZIM” 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan ilk olarak gittiği Adana Karaisalı Biberciler ve Zeytinciler Derneği’nde Başkan Murat Kılıç, Yönetim Kurulu ve Dernek üyelerince karşılandı. Burada ilk olarak söz alan Dernek Başkanı Kılıç, ürettikleri ürünleri satacak yer bulamamalarından yakındı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan ise Hal yasası nedeniyle biber ve zeytin gibi ürünlerin satışı konusunda yaşanan sorunun hayata geçirecekleri “Köylü Pazarı” projesiyle aşılacağını söyledi. Çalışkan, “Karaisalı biberinin sadece satışı değil, katma değerinin yüksek olması da önemli. Bu konuda önemli çalışmalar yaparak üreticinin ürününün katma değerini yükseltecek çalışmalar yapılmalı” dedi.

SEYHAN’IN KAPILARI HERKESE AÇIK OLACAK”

Çalışkan Adana Kuyumcu Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı da MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş ile birlikte ziyaret etti. Burada konuşan Adana Kuyumcu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Oğuz Başman demokrasilerin olmazsa olmazının siyasi partiler olduğunu belirterek, “Adana’yı ilgilendiren konularda da bizler seçici olacağız. Tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.  Burada projelerini anlatan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, “Seyhan’ın tüm dertlerini biliyoruz. Ekibimizle birlikte sorunları çözeceğiz. Seyhan halkın Belediyesi olacak. Ve Belediye’nin kapıları herkese açık olacak” diye konuştu.

EV TOPLANTISI SOKAĞA TAŞTI

Akşam saatlerinde de Demetevler Mahallesi’ne geçen Çalışkan burada düzenlenen ev toplantısına katıldı. Yoğun ilgi nedeniyle sokağa taşan toplantıda Mahalle halkı Çalışkan’a sevgi gösterisinde bulundu. Belediye Başkanı seçerken dikkatli olmalarını isteyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, “Bizim kültürümüzde Belediye Başkanına “Şehrül emin” derlerdi. Herkes, malını, canını, ırzını, namusunu ona emanet ederdi. Bizde bu düşünceyle Belediye Başkanlığı yapacağız. Belediye sizin. Bizi hep bulabilecek ve hesap sorabileceksiniz” dedi.