DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÇALIŞKAN ÇÜ’DE ÖĞRETİM ÜYELERİYLE BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
ÇALIŞKAN ÇÜ’DE ÖĞRETİM ÜYELERİYLE BULUŞTU

caliskan_ogretim_uyeleriÇukurova Üniversitesi’nden öğretim Üyeleriyle buluşan Çalışkan, Üniversite-Belediye işbirliğini hayata geçireceklerini söyledi.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan Çukurova Üniversitesi’nde öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan Çalışkan Üniversitelerin kente katkısının önemine değindi.

“Üniversite – Belediye İşbirliğini Sağlayacağız”

Adana’nın eğitimde arzu edilen yerde olmadığını belirten Çalışkan, “Adana’ya özellikle de Seyhan’a baktığımızda, suç oranları çok yüksek. Bu da eğitimle orantılı. Nasıl ki Adana depremde 2. Bölgede ise maalesef sosyal açıdan 1. derece deprem bölgesi gibi. Bu nedenle Sosyal açıdan da gelişim sağlanmalı. Biz de Sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için Üniversite-Belediye işbirliğini geliştireceğiz. Üniversitelerden faydalanarak sorunları çözeceğiz. Kentsel dönüşümü, sosyal dönüşümle birlikte yapacağız” dedi.

“Teknokent’i Seyhan’a Getireceğiz”

Seyhan’ın gelişmesi için her türlü materyali kullanacaklarını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan şöyle konuştu;

“Bu amaçla Çukurova Üniversitesi’nden ve Öğretim Üyelerinden faydalanacağız. Ayağı yere basan ve kaynağı belirlenmiş projeleri Seyhanlı’nın hizmetine sunacağız. Ayrıca kısaca Teknokent olarak bilinen Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin tüm imkânlarından faydalanacağız. Bilimle Belediyeyi buluşturacağız. Kısaca Teknokenti Seyhan’a getireceğiz”

 

YORUM YAP