DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÇAĞDAŞ UYGARLIK HEDEFİNİN EN BÜYÜK GÜCÜ

Yayınlanma Tarihi :
ÇAĞDAŞ UYGARLIK HEDEFİNİN EN BÜYÜK GÜCÜ

sumer CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda ‘’Manisa Soma Maden Ocağında yaşanan faciaya değinerek, bugün ulusça yas tutuyoruz’’dedi.

19 Mayıs’ın, bağımsızlığa, aydınlığa, geleceğe olan inancın adı olduğunu belirten Sümer, “Atatürk 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla attığı güçlü adım, Türkiye Cumhuriyetine giden uzun ve zorlu bir sürecin başlangıcı olmuştur. Atatürk’ün doğum günüm dediği 19 Mayıs, Türk Ulusunun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının büyük bir inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür.

Samsun’a özgürlük ve bağımsızlık inancıyla çıkmıştır Atatürk’ün önderliğinde büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen bağımsızlık savaşı tüm olanaksızlıklara karşın eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlandırılmıştır. 19 Mayıs’ta başlayan süreç, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasıyla bitmemiş, Ulusumuzun çağdaş dünyayla bütünleşmesini olanaklı kılacak, Cumhuriyet rejiminin kurulmasıyla tarihimizin en büyük aydınlanma savaşımı başlatılmıştır’’

Atatürk’ün belirlediği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılması sürecinde en büyük gücün gençler olduğunu vurgulayan Sümer, gençlere seslenerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP olarak, sizlere güveniyor ve yarınlarımızın daha güzel olmasının sizlerin çabalarıyla olacağını biliyoruz. Türk Gençliği kendi tarihini ve öz değerlerini iyi bilen, evrensel değerleri benimseyen, bilgiye, düşünceye saygılı, hoşgörülü, ülke ve dünya olaylarına karşı duyarlı davranan, temel yaklaşımı insana saygıya dayanan bir düşünceye sahip olmalıdır. Sevgili gençler, Atatürk ilke ve devrimlerini yol gösterici olarak öğrenmeli ve benimsemelisiniz. Bilmelisiniz ki, bu ilke ve devrimler aydınlık Türkiye’nin vazgeçilmezleridir. Sizlerin Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, insan haklarına saygılı olarak, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarınız en iyi biçimde yerine getireceğinize inanıyoruz.  CHP Adana İl Örgütü olarak, bu duygu ve düşüncelerle, tüm yurttaşlarımızın Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını buruk bir şekilde kutluyor, Büyük Önder Atatürk’ü silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve Soma maden ocağında yitirdiğimiz 301 emekçi şehidimizi saygı ve rahmetle anıyoruz’’dedi.

YORUM YAP