Ankara Escortları

DOLAR32,1800% 0.07
EURO34,9826% -0.04
STERLIN40,9690% 0.03
FRANG35,3727% 0.16
ALTIN2.507,96% 0,19
BITCOIN70.256,21-1.937

BURUK KUTLAMA

Yayınlanma Tarihi :
BURUK KUTLAMA

ali_ihsan_oktenAdana- Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten ve Genel Sekreteri Dr. Halit Atik, hekimlerin; gerek Cumhuriyet ilkelerini tahrip etmeye yönelik politikalar, gerekse özlük haklarına yönelik yıpratıcı uygulamalar nedeniyle Cumhuriyetimizin 90’ıncı yılını buruk kutluyoruz dediler.

Adana-Osmaniye Tabip Odasından yapılan yazılı açıklamada Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ‘Beni onlara emanet ediniz’ dediği Türk hekimleri, kendi özlük hakları ve ülkemiz insanının Cumhuriyetle kimlik kazanmış yaşam tarzına yönelik tüm baskılara karşı, hekim ve yurttaş olarak mücadelelerini yılmadan sürdüreceklerini belirttiler.

Adana Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Cumhuriyet Bayramının 90. Yılında Türkiye Cumhuriyetinin yönetim şeklinin Cumhuriyet olmaktan çıkarılıp daha otoriter, daha baskıcı, daha özgürlükleri kısıtlayan, toplumu bölmeyi hedefleyen bir yönetim şekline dönüştüğünü belirterek Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin yaşaması için Cumhuriyetin ve toplumun daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha fazla barış, daha nitelikli eğitim ve daha nitelikli sağlık hizmetlerine ihtiyaç olduğunu belirtti. Dr. Ökten ayrıca tüm hekimleri ve vatandaşlarımızı yapılacak olan tüm Cumhuriyet kutlama etkinliklerine katılmaya davet etti.

Adana- Osmaniye Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Halit Atik, Türk hekimlerinin, 90’ıncı yılına ulaşan Cumhuriyet rejimimize yakışmayacak keyfi görev değişiklikleri, tayin, sürgün gibi uygulamalarla karşılaştığını, hekime ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin devam ettiğini belirterek şöyle dedi: “Türkiye Cumhuriyetinin kurumlarına yönelik saldırıların yanı sıra, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Atatürk’ün ‘Beni emanet ediniz dediği’ Türk hekimleri de görevlerinin başında saldırılara uğramakta, dövülmekte, yaralanmakta hatta öldürülmektedir. Bütün bu olumsuzluklara, kendilerine yapılan bireysel saldırılara, özlük haklarının budanmasına, yaşam standartlarının her geçen gün daha geride gitmesine rağmen hekimlerimiz, hem kendi hakları için hem de, kurumları törpülenen ilkeleri çiğnenerek yok edilmek istenen Cumhuriyetimizin, laik, demokrat ve sosyal hukuk devleti niteliğinin korunması için mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” dedi.

YORUM YAP