Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

BU KENTE İNAN ÇAĞRISI

Yayınlanma Tarihi :
BU KENTE İNAN ÇAĞRISI

akif_akay_yurt_mahallesiCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, yönetimde katılımcılığın esas olduğunu söyledi.

Yaşamın bir bütün olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, belediyelerin yaşamın her alanına dokunması ve halkın daha huzurlu, mutlu bir kentte yaşamasını sağlaması gerektiğini söyledi. Yönetimde katılımcılığın esas olduğunun altını çizen Akay, her konuda mahalle katılım merkezlerinin etkin hale geleceğini söyledi. Akay, “Kentine inanan ve güvenen insanlarla, birlikte iktidara yürüyeceğiz” dedi.

Yurt Mahallesi’nde yurttaşlarla bir araya gelen Akay, Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanının yeni yasayla birlikte genişleyeceğini anımsatarak bu yetkiyi kullanırken sunulan hizmetlerde halkın katılımının sağlanması gerektiğini vurguladı.

Mahallelerde “Mahalle Katılım Merkezleri”nin (MAKAM) kurulacağını dile getiren Akay, merkez bünyesindeki kurulun başta muhtar, ihtiyar heyeti, öğretmenler, inanç temsilcileri, mahallede var olan belirli saygın kişilerden oluşacağını anlattı.

Bu oluşumun katılımcılığın sağlanması noktasında önemli bir işlevi yerine getireceğini kaydeden Akay, “Bu oluşumun hem bir kurul, hem de pek çok işlevi olan bir mekân olarak düşünülmesi gerekir. Muhtarlık binasını da kapsayacak merkezde, teknik donanımlı, çok amaçlı toplantı salonu, kütüphane, çocuk parkı ve çay bahçesi bulunacak” dedi.

Merkezin en önemli işlevinin, toplumsal katılımın yanında kentlileşmeye katkısı olacağını vurgulayan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay,  “Halk günleri, eğitim ve beceri kursları, yerel gündem 21 uygulamaları, sağlık taramaları ve eğitimleri gibi toplumsal uygulamalar bu merkezde yapılabilecek etkinliklerdir. Bu merkezde mahalle halkıyla periyodik toplantılar yapılacaktır. Bu toplantılarda mahallenin sorunları saptanacak, olası çözüm önerilerini geliştirilecektir. Bu toplantılarda Belediye Başkanı veya temsilcisi de yer alacaktır” dedi.

Akay, mahalle sakinlerine Adana’nın sorunları ve bu sorunların çözümü için hazırladığı projeleri anlatıp, mahallelilerin sorularını da yanıtladı.

YORUM YAP