Gündem Adana

BELEDİYEYİ MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

BELEDİYEYİ MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
25 Şubat 2014 - 20:59

akbas_muhtarlar_yemekMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş dayanışma yemeğinde bir araya geldikleri muhtarlara seslendi; “Belediyeyi siz muhtarlarımızla birlikte yöneteceğiz. Sizlerden alacağımız bilgi ve önerilerle belediye hizmetlerine yön vereceğiz.“

Hüseyin Sözlü, Ali Uğur Akbaş, meclis üyesi adayları ve MHP Çukurova İlçe Başkanı İlhan Pehlivan’ın da katıldığı dayanışma yemeğinde muhtarlarla bir araya geldi.

MHP Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Sözlü,  seçildikten sonra hiçbir belediye başkanına “Gemisini kurtaran kaptandır “ demeyeceklerini vurguladı. Çukurova Belediye Başkanı’nın projelerine de sahip çıkacaklarını anlatan Sözlü, “Hep beraber Adana’yı hedefi olan bir şehir yapacağız. 3 dönemlik başkanlık tecrübemle sorunlara çözüm üreteceğiz.  Özellikle son 2 dönemde birçok defa faşizan baskılara maruz kaldık. Ama Allah’a şükürler olsun ki, gizli gündemimiz olmadı, haklının yanında yer aldık, yetim hakkı yemedik. Halkımıza güvendik ve bugünlere geldik. Bundan sonra da Adana’nın kaybedilmiş zamanlarını telafi etmeye geliyoruz.” diye konuştu.

Çukurova Sizin de Desteğinizle Gelişecek

Ardından söz alan MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş da öncelikle dayanışma yemeğini organize eden meclis üyesi adayı Recep Koca ve Kabasakal Muhtarı Bayram Bolat’a teşekkür etti. Muhtarlara birlik ve beraberlik mesajı veren Akbaş, ilçeyi hep birlikte yöneteceklerini anlattı. Muhtarlarla her zaman birlikte çalışacaklarını kaydeden Ali Uğur Akbaş, “Ben Çukurova’da yaşıyorum ve sorunları yakından bilen biriyim. Bizler en iyi şekilde belediyeyi yöneteceğiz. İlçemizin bir 5 yıl daha geriye gitmeye tahammülü yok. Talihsiz gidişata artık dur deme zamanı. Çukurova’mızın gelişmesinin lokomotifi sizler olacaksınız.”dedi.

Muhtar Evi ve Yardımcı Eleman

Çukurova’yı marka kent haline getireceklerini de belirten Ali Uğur Akbaş, projeleri arasında her mahalleye bir sosyal tesis, taziye evi, altında iki kat otopark bulunan semt pazarları, göl kenarında plaj, marina, dev akvaryum, turizm, ulaşım  ve gezi amaçlı Kabasakal’dan Balcalı’ya teleferik hattı yapacaklarını ifade etti. Akbaş konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Sizlerin daha rahat bir ortamda çalışabilmesi ve mahalle halkına daha düzenli hizmet verebilmesi için muhtar evleri de yapacağız. Üstelik buralarda hizmet vermek üzere de belediye bünyesinden olmak kaydıyla birer yardımcı görevli personel de vereceğiz.

İnşallah hep birlikte ilçemizi hedefi olan marka bir şehir yapacağız. Katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

Bu arada toplantıya katılan MHP Çukurova Belediye Meclisi birinci sıra meclis üyesi adayı Avukat Nazım Aldırmaz da büyük ilgi gördü. Aldırmaz, MHP’nin kazanması için çalışmaları uyumlu bir şekilde yürüttüklerini belirterek,”Başkan adaylarımızın kazanacağına inancım tam. Hep birlikte ele ele vererek Adana’ya MHP bayrağını dikeceğiz. Şu anada kadar gösterilen ilgi bunun göstergesidir” dedi.