DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAŞKAN SÖZLÜ’DEN BALKANLAR MESAJI

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN SÖZLÜ’DEN BALKANLAR MESAJI

sozlu_bosna_dernek_ziyaretMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Balkanlar’da yaşayan Türk ve akraba topluluklarla işbirliğini artıracaklarının mesajını verdi.

Ali Uğur Akbaş’la Birlikte

Başkan Sözlü, MHP Çukurova İlçe Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş’la birlikte, Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Kasım Gül ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Sözlü ve Akbaş, burada dernek yönetimiyle bir süre sohbet ettiler.

Gönül Köprümüzü Güçlendireceğiz

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Boşnaklarla daha önce gönül birliği içerisinde çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını, bu işbirliğini siyasetçi olarak değil, ortak değerlere sahip oldukları için gerçekleştirdiklerini ifade etti. Sözlü, “Bugün buraya geliş amacımız da siyaset için değil, yine sizlerle olan gönül köprümüzü güçlendirmek arzusunda olduğumuz içindir” ifadesini kullandı.

Aynı Yürekten Konuşuyoruz

30 Mart 2014 seçiminden sonra Balkanlarda yaşayan soydaşlarla önemli işlere imza atacaklarını kaydeden Sözlü, “Başta Saraybosna olmak üzere diğer Türk şehirlerimize de ulaşacağız. Balkanlar’da yaşayan Türkler, kendi öz kültürlerini koruyup yaşatmışlardır. O yüzden aynı yürekten konuşuyoruz. O nedenle gönül bağımızı daha da güçlendireceğiz” diye konuştu.

Akbaş: Soykırımı Unutmadık

MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş da konuşmasında, Bosnalı Hersek’te Sırpların yaptığı soy kırımı ve zulmü unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, “Dün olduğu gibi yarın da bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Hepiniz MHP’de özünüzü bulabilirsiniz. Halkımızın desteğiyle inşallah Çukurova Belediyesi’ni beraber yöneteceğiz. O zaman sizlere her türlü hizmeti vermenin gayreti içinde olacağız” dedi.

YORUM YAP