Gündem Adana

BAŞKAN SÖZLÜ 5 BİN ELİ SIKTI

BAŞKAN SÖZLÜ 5 BİN ELİ SIKTI
04 Ocak 2014 - 21:52

yemek sozluAdana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün organize ettiği “Gönül Seferberliği, Birlik ve Beraberlik Yemeği”, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kenetlendiği gövde gösterisine sahne oldu.

Rekor Kırıldı

TÜYAP Fuar Alanı tarihi bir an yaşadı. Başkan Sözlü’nün düzenlediği “Gönül Seferberliği-Birlik Beraberlik Yemeği”ne katılımda yoğun izdiham yaşandı. Aynı yerde daha önce düzenlenen etkinliklere göre bu son etkinlik, kendi alanında rekor kırdı. Coşku, heyecan dolu yemekte Başkan Hüseyin Sözlü beş bin kişinin elini tek tek sıktı.

Mehteran Sevgisi

Kuran- ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programdaki heyecan, Osmaniye Mehteran Takımı’nın vermiş olduğu konserle doruğa çıktı. Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı toplantıda Başkan Sözlü, misafirleri kapıda karşılayarak hepsiyle tokalaşarak “hoş geldiniz” dedi.

Bu Memleketin Evladı

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadıklarını, Adana’nın öz evladı olarak yaşadığı şehrin düştüğü durumu bildiği için aday olduğunu belirterek, “2002 yılından bu yana özellikle 2004 seçimlerinden sonra iktidar bizlere nefes aldırmadı. Öyle ki müfettiş üzerine müfettiş gönderdiler, Allah’a çok şükür ki bu zamana kadar tek bir mahkemem tek bir soruşturmam olmamıştır. Bütün bunlara rağmen yılmadık, yıkılmadık; hizmet aşkımız, memleketimize, halkımıza sevdamız artarak devam etti.” dedi.

Hak Yolunda Halk İçin

Hukukun üstünlüğü ve demokratik rejimin herkese lazım olduğunu vurgulayan Sözlü, Türk savcısını, Türk hukukunu hiçe sayanlardan, ezenlerden bu halkın 30 Mart’ta hesap soracağını kaydetti. Başkan Sözlü, “Demokrasimizi taçlandırmak, rejime yönelik tehdidi bertaraf etmek için 30 Martta tüm hemşerilerimin sandık başına gitmesi gerekmektedir. Önümüzdeki 3 aylık yerel seçim süreci, vatanımızın birliği ve beraberliği yolunda hepimiz için cihat şuuruyla verilmesi gereken bir mücadele olmuştur. Bunun için buraya kadar gelen milliyetçi hareket partisine gönül vermiş ağabeylerimizi, dava arkadaşlarımı ve genç kardeşlerimi bu gün bir arada görmekten son derece memnunuz. Adana tarihine, kendi değerine, kendi evladına sahip çıkıyor. Kimsenin endişe olmasın, Hak yolunda, halk için mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

Mustafa İzgioğlu’nun Mesajı

Açılış konuşmasını yapan MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ise, muhteşem kalabalığı selamlarken, “Milliyetçi Hareket’in en küçük etkinlikleri bile artık böylesi dev alanlara sığmıyor. Adana artık kararını vermiş MHP demiştir. Bu gün kırgınlıkları, küskünlüleri bir tarafa bırakıp birlik ve beraberlik olma zamanıdır. Artık MHP’nin iktidara yürüme zamanıdır. Bu gün burada bunu gördük. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Vekillerin Mesajları

Daha sonra ise MHP Adana Milletvekilleri Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz, Aydın Milletvekili ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak da kürsüye çıkarak, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundular. Varlı, Hükümete yönelik “Herkesin evladı gibi baktığı, saygıyla karşıladığı askerler çeteci oldu, yargı çeteci oldu. Polisi övgüyle bugüne kadar getirmişlerdi, polis de çeteci oldu birdenbire. Bunların karşısındaki çeteci oldu ama sayın başbakan her yerde ‘bize komplo kurdular, bizi iktidardan götürmek istiyorlar” derken, Yılmaz da, “Karisalı’da Tufanbeyli’de Aladağ’da insanlarımız aç sefil yaşarken Bakanların çocuklarının evlerinde para sayma makineleri olmasını halkımız elbette değerlendirecektir” mesajı verdi. Uzunırmak ise, “Mahkemelerin bağımsızlığı, yargının bağımsızlığı Türkiye’de katledilmişse Anayasa çiğnenmişse bu katil kimdir, bu katili kim yakalayacak, kim cezalandıracaktır? Demokrasi açısından sorun budur” sözleriyle AKP hükümetinin baskılarına vurgu yaptı.

Yoğun İlgi Gördü

Toplantıya, ayrıca MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut, Kilis eski Milletvekili Mehmet Naçar, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Mehmet Ali Arslan, MHP İlçe belediye Başkan adayları, MHP İlçe Başkanları ve ilçe Ocak başkanları eski il, ilçe ve ocak başkanları, il ve ilçe kadın kolları temsilcileri, MHP’den Milletvekili ve Belediye Başkan aday adayı olanlar, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve yaklaşık beş bin kişilik davetli grubu katıldı.