Gündem Adana

BAŞKAN ÇELİKCAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ÇELİKCAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
25 Şubat 2014 - 9:21

celikcan_muhtarlarYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, AK Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, M.Şükrü Erdinç ile birlikte Yüreğirli Muhtarlarla bir araya geldi. Gönül Kebap ‘ta muhtarlara hitap eden Başkan Çelikcan geride kalan 5 yılda Büyükşehir Belediyesi’nden gerekli desteği alamadıklarını belirtti. Yüreğir’in gelişmesi yoğunluğun artırılması gerektiğini belirten Başkan Çelikcan Kentsel Dönüşüm çalışmalarının Yüreğir için çok önemli olduğunu belirtti.

Yüreğir halkı olarak Büyükşehir Belediyesi’nden 30 yıllık hizmet alacakları olduğunu belirten Başkan Çelikcan ‘Arada sadece bir nehir olmasına rağmen arada çok büyük gelişmişlik farkı oluşmuş. Aradaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak için uyumlu çalışacağımız bir Büyükşehir Belediyesi çok önemli. O yüzden yapılacak olan seçimler Adana ve Yüreğir için çok büyük önem taşımaktadır.

5 yıl süre içerisinde bir çok ilkleri gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çelikcan ‘Yüreğir de kimsenin hayal bile edemediği bir çok projeyi hayata geçirdik. Kültür Evleri, Taziye Evleri, Kültür Merkezi, Kapalı Semt Pazarı bu dönemde hayata geçti.  Özellikle vatandaşlarımızın en büyük talebi olan yol çalışmalarında büyük önem verdik. İlçemizde girilmedik mahalle ve köy yolu bırakmadık. Yüreğir’in yol sorununun yüzde 85’ni tamamladık. Geriye kalan kısım ise en kısa sürede tamamlanacaktır.’ dedi.

Adanalı’nın Parası Faize Gidiyor

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun Adana halkının parasının metro borcu dolayısıyla faize gittiğini belirterek ‘Biz göreve gelirsek metroyu hükümete devredip Adanalı vatandaşların hakkı olan yatırımlardan faydalanmalarını sağlayacağız. 1 ayda faize giden parayla Yüreğir’in yol sorununu büyük ölçüde çözecek bir miktar boşa gitmektedir.

AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç çok önemli seçime gidildiğini belirterek vatandaşların daha iyi hizmet alması için ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesinin uyum içerisinde çalışması gerektiğini belirtti.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’dan gelen bütün isteklere yardımcı olduklarını belirten AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ‘Bugün baktığımızda bizden istenen talepler teker teker hayata geçmiş.Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan çok güzel projeleri hayata geçirmiş. İlçe belediyeleri olağanüstü çalışsa bile büyükşehir destek olmaz ise bir tarafı eksik kalıyor.  Bu amaçla yapılacak olan seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığını alarak Adana halkını AK belediyecilik hizmetleri ile tanıştırmalıyız.’ şeklinde konuştu.

AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar Mahmut Çelikcan’la uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek ‘Belediye Başkanımızın projelerine destek verdik. Bir çok yeni proje bu dönemde hayata geçti. Eğer uyumlu bir B.Şehir olsaydı bu yapılanların bir kaç katı hizmet daha yapılırdı. O yüzden uyumlu bir Büyükşehir-ilçe belediyesi sizlere hizmet olarak geri dönecektir.’ dedi.

Muhtarlar ilçede özellikle yol çalışmalarında Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın başarılı çalışmalar yaptığını belirterek ‘ Vatandaşlarımızın en büyük talebi yol konusunda idi. Yollarımız büyük ölçüde tamamladı.  Başkanımız bu anlamda bizleri büyük ölçüde rahatlattı. Yapılan hizmetler için teşekkür ediyoruz.’ dediler.