DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAŞKAN ÇELİKCAN KÖYLERDE

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN ÇELİKCAN KÖYLERDE

celikcanYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 30 Mart seçimlerden sonra Yüreğir’e bağlanacak olan Çelemli Belediyesi ve köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Beraberinde Meclis Üyesi adayları Hüseyin Özaydın, ve Salih Acar ile birlikte Vayvaylı, Kaşlıca, Güveloğlu, Çatalpınar, Belören, Akpınar, Çelemli, Kütüklü, Esenler, Yahşiler, Herekli, Büyükkkapılı, Düzce ve Çotlu köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Köylülerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve refah seviyelerini yükseltmek için çalışacaklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Bu bölgelerden seçilecek olan Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanlarımız Çelemli Belediye Başkanı Hüseyin Özaydın ve Solaklı eski Belediye Başkanımız Salih Acar bundan sonra sizlerin sözcüleri olacaklardır.  Belediye sınırlarımız çok genişlediği için biz buralara sürekli gelemesek de bu arkadaşlarımız bundan sonra sorunları bize getireceklerdir. Bizler de sorunlarınızın takipçisi olacağız.’ şeklinde konuştu.

5 yıllık süre içerisinde Yüreğir’e bağlı bütün köylerin yol sorununu büyük ölçüde çözdüklerini belirten Başkan Çelikcan ‘Önümüzdeki dönemde köylülerimizin bilinçlenmesi ve ürünlerini daha iyi pazarlanması amacıyla onlara eğitici seminerler verip bilinçlenmesini sağlayacağız. İhtiyacı olan bölgelere ‘Köy Konakları’ yaparak köylülerimizin hizmetine sunacağız. Yapacağımız köy konaklarında öğrencilerimiz internet ve kurslardan faydalanacak şekilde dizayn edeceğiz. Sağlık Ocağı olmayan yerlerde ise bir doktor odası yapıp haftanın belirli günlerinde doktorlara tahsis edeceğiz.

Dünyanın en verimli ovalarından biri bizim bölgemizde. Vatandaşlarımızın daha kaliteli ürün almalarını sağlamak, köylü vatandaşlarımızın gelişen tarım teknolojilerini takip etmeleri ve uygulamaları konularında konusunda uzman kişileri getirip buralarda eğitim seminerleri vermelerini sağlayıp onların daha bilinçli hale gelmelerini sağlayacağız.’ şeklinde konuştu.

Hizmetlerin aksamaması ve kesintisiz devam etmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin öneminin çok önemli olduğunu belirten Başkan Çelikcan’ Yapılacak olan seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmamız çok önemlidir. B.Şehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Abdullah Torun tecrübeli bir arkadaşımızdır. Eğer Torun B.Şehir Belediye Başkanımız olursa hükümetimizin desteğini de arkasına alıp hizmetlerini daha iyi yapacaktır.’ şeklinde konuştu.

YORUM YAP