Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.840,191.987

BALCALI’DA SAĞLIKLI GÜNLER

Yayınlanma Tarihi :
BALCALI’DA SAĞLIKLI GÜNLER

balcali3Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi ev sahipliğinde düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen  “Çukurova Sterilizasyon Dezenfektasyon Günleri Sorunlar ve Çözüm Önerileri Sempozyumu” park zirve tesislerinde yapıldı.

Sempozyumda konusunda Türkiye’nin önemli uzmanları gerçekleştirilen oturumlarla katılımcıları bilgilendirdi. Katlımın yoğun olduğu sempozyumda Sterilizasyon ve Dezenfektasyon konusunda nelerin doğru yapılması gerektiği çeşitli sunumlarla anlatıldı.

balcali2Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, günümüzde hastane koşullarında enfeksiyon ile mücadelenin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Taşova, enfeksiyonla mücadele konusunun başında ise sterilizasyon ve dezenfektasyonun öneminin ön plana çıktığını dile getirdi. Yapılacak doğru çalışmalarla hastane enfeksiyonları riskinin en aza indirilmesinin mümkün olduğunu ifade eden Taşova bu tür sempozyumlarında son derece faydalı olduğunun altını çizdi.

balcaliTaşova sempozyuma şehir dışından katılan tüm katılımcılara da ayrıca teşekkür ederek, sempozyum sonun da buradan çok önemli bilgilerle ayrılacaklarına inandığını belirtti. Sempozyum tüm gün sürerken çok sayıda oturum gerçekleştirildi.

 

YORUM YAP