Gündem Adana

BALBAY, KİME DESTEK VERDİ?

BALBAY, KİME DESTEK VERDİ?
01 Mart 2014 - 15:31

arif sezerSilivri Tutsağı Mustafa Balbay özgürlüğüne kavuştuktan sonra yurt gezilerine başladı. Osmaniye’den sonra Ceyhan’a gelen Mustafa Balbay binlerce kişinin coşkusu ile karşılandı.

Balbay Orman eski bakanı, CHP Ceyhan Belediye başkanı Arif Sezer’e destek vermek amacıyla CHP Ceyhan ilçe örgütünün daveti üzerine Ceyhan’a geldi.

Osmaniye’de ve Ceyhan’dan sonra Tarsus’a gideceğini belirten Mustafa Balbay CHP Çamlıbel Seçim Ofisi’nde halka hitaben konuşma yaptı. Konuşmasında AKP’yi sert ifadelerle eleştiren Mustafa Balbay kendisinin kendisini özgür hissetmediğini söyledi.

Balbay Silivri’de tutsak bulunan diğer arkadaşlarının tamamının serbest olmadığı sürece kendisini özgün hissetmediğini vurguladığı konuşmasında, “ Beş yıldan beri Silivri’de tutsak bulunmaktayım. Bu beş yıl içerisinde cezaevine gelen mektuplardan dolmayı Ceyhanlı birçok dostum oluştu. Bütün Ceyhanlılar burada. Herkesi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Halt burada, ulus burada, bizler meydanlara sığmıyoruz. Ama onlar ayakkabı kutularına sığacak kadar küçüldüler” dedi.