DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ARIKAN’DAN ŞEHİR MİLLİYETÇİLİĞİ ÇAĞRISI

Yayınlanma Tarihi :
ARIKAN’DAN ŞEHİR MİLLİYETÇİLİĞİ ÇAĞRISI

arikan11Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Adana’nın şehir milliyetçiliğine ihtiyacı var’

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, ‘Türkiye’nin her kesiminden binlerce insan bu şehirde yaşıyor. Adana ve Adanalının şehir milliyetçiliğine her geçen gün biraz daha ihtiyacı var. Bunu da sağlayacak olan tek parti CHP’dir. CHP Adana’da yerel yönetimleri alarak birlik ve beraberliği sağlayacak’ dedi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, seçim çalışmaları kapsamında Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. 30 Mart’tan sonra tüm sivil örgütlerle birlikte Adana’yı nasıl kurtarırız projelerini hayata geçireceklerini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, ‘ Maalesef Adana 25 yıl geriye gitmiş bir halde. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne baktığımızda esnafıyla, mülkü amiri, üniversitesi ve dolmuşçusuyla kavgalı. Bununla birlikte işsizlik, ulaşım ve fiziki görünüm bu şehrin en büyük sorunlarının başında geliyor. Birlik ve beraberlik bu şehirde sağlanamamış. Adanamızın şehir milliyetçiliğine çok ihtiyacı var. Bunu da Adana’da yapacak olan tek parti var o da CHP’dir. 30 Mart’tan sonra kimseyle kavga etmeden tüm sivil toplum örgütleriyle elele vererek, Adana’yı nasıl kurtarırız projelerini hayata geçirmeliyiz. Adana’nın bir Anayasası mutlaka olmalı. Yapacağımız teşvik ve yatırımlarla turizm ise çok önemli bir gelir hanesine dönecek. Ve biz Adana’da kentsel dönüşümü mutlaka yapacağız’ dedi.
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ise yaptığı konuşmada, Adana için yerel seçimleri bir fırsat olarak gördüklerini, yeni seçilecek belediye başkanı kim olursa olsun parti gözetmeksizin mutlaka arkalarında olacaklarını söyledi.

Başkan Yıldıray Arıkan ATO’da yapılan toplantının ardından Sarıçam İlçesi’nin Göztepe ve Dağcı Mahallesi ile Doğankent’te seçmenlerle biraraya gelerek projelerini anlattı.

YORUM YAP