Türkiye’nin en heyecanlı ve en çok takip edilen derbileri arasında yer alan; ‘Adana Derbisi’ yine nefesleri kesti. 44 yıllık ezeli rekabette Adana Demirspor ile Adanaspor’u lig tarihinde tam 44. kez karşı karşıya getiren derbide kazanan taraf ise, 1-0’lık skorla Mavi Şimşekler oldu. Mavi-lacivertliler, böylelikle ezeli rekabette rakibine üstünlük sağlayarak, ‘zirve yarışı’na da ortak oldu. Karşılaşmayı Vali Mahmut Demirtaş ve CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de izledi.
SONER KAN
ADANA – Türkiye’nin en heyecanlı derbileri arasında gösterilen; ‘Adana Derbisi’, yine büyük çekişmeye sahne oldu. Aradan geçen 44 yıllık ezeli rekabette 44. randevuya çıkan Adana Demirspor ile Adanaspor arasındaki derbi adete nefesleri kesti. Zorlu 90 dakikadan galip ayrılan taraf ise, 1-0’lık skorla Mavi Şimşekler odu.
44 YILLIK REKABETTE 44. RANDEVU
Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan ‘Adana Derbisi’ni ise, Hakan Ceylan yönetti. Her iki takım taraftarları da kendilerine ayrılan bölümü büyük ölçüde doldurdu.
Mavi-lacivertli taraftarlar, tezahüratları ve tribün şovlarıyla takımlarına destek verirken, yaklaşık bin 200 turuncu-beyazlı taraftar da takımlarını bu zorlu mücadelede yalnız bırakmadı.
Zaman zaman gergin anların da yaşandığı derbide sahadaki mücadele ise adeta nefesleri kesti.
44 yıllık ezeli rekabette 44. kez birbirine rakip olan iki Adana takımı arasındaki zorlu 90 dakikadan galip ayrılan taraf ise, 1-0’lık skorla Adana Demirspor oldu.
Mavi Şimşekler’in tek golü ise, 50. dakikada Yiğitcan’dan geldi.