Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

ABDULLAH BAKIR ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Yayınlanma Tarihi :
ABDULLAH BAKIR ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

abdullah_bakirİnşaat Mühendisi Abdullah Bakır, CHP Seyhan İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığından çekildiğini açıkladı.

Abdullah Bakır, aday adaylığından çekilmesinin, projelerini üyelere anlatamaması ve kendisini mesleki çalışmalarından dolayı tanıtamadığı için de CHP üyelerinden kendisine oy verilmesini etik bulmamasından kaynaklandığını söyledi.

CHP Seyhan Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuru yaptığını ifade eden İnşaat Mühendisi Abdullah Bakır, aday adaylığından çekilmesi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptığı. Abdullah Bakır’ın yazılı açıklaması şöyle:

Neden Aday Adayı Oldum?

“Adana’yı, Seyhan İlçesini iyi tanıyan biri olarak; Seyhan İlçesinde, toplumcu belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaşanabilir, halkın demokratik katılımının sağlandığı bir belediyecilik anlayışını hayata geçirebilmek, mesleki bilgi ve birikimimi, içinde yer aldığım meslek örgütlenmesi çalışmalarından edindiğim tecrübeler ışığında Adana Seyhan ilçesine hizmet yapmak temel amacımdı.

1977 yılından bu yana İnşaat Mühendisler Odasının çeşitli kurullarında yöneticilik yapmaktayım. Son dönemde, iktidarın meslek odalarımız üzerinde baskıları kamu oyununda yakından takip ettiği gibi artarak sürmektedir. Bu durum gerek sorumluluk anlayışım gereği gerekse meslek odalarının toplumsal mücadele içindeki yerinin korunmasının önemi nedeniyle meslek odası faaliyetlerime ağırlık vermemi gerektirdi. Ayrıca bir meslek örgütünde yöneticiliğe devam etmem meslek örgütlenmelerinde dikkat edilmesi gereken etik kurallar açısından aday adaylığı çalışmalarıma yeterince ağırlık veremememe neden oldu.

Üyelere Projelerimi Anlatamadım

Yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü, aday adaylığı çalışmalarımda partili üyelerimize yapmak istediğim projelerimi anlatma fırsatını bulamadım. Bu projelerimi anlatamadan partili üyelerimizden bana oy verin demeyi etik bulmadım. Bu nedenle; 01.12.2013 tarihinde üyelerle yapılacak temayül yarışına katılmamayı ve CHP Seyhan Belediye Başkanı aday adaylığından çekilmeyi uygun gördüm. Parti içi demokrasinin önemli ayaklarından biri olarak görülen üyenin belediye başkan adayını seçme özgürlüğünün verilmesi takdire şayan, desteklediğim bir yöntemdir. Partimiz içinde günlerdir aktif çalışma yapan ve temayül yoklamasına katılacak partili arkadaşlarıma dostça yapacakları yarışta kendilerine başarılar dilerim.

Seçimlerde Adaylara Katkı Vereceğim

Ayrıca, kamuoyunca bilinmesini isterim ki, bu çekiliş yalnız ve yalnızca aday adaylığından çekiliştir. Benim de tasvip ettiğim bir anlayışla üyelerin temayül yoklaması sonuçları göz önünde bulundurularak belirlenecek Seyhan İlçe belediye başkan adayı arkadaşımı ve Büyükşehir belediye başkan adayı olacak olan arkadaşımı destekleyerek, çalışmalarına katkı vereceğim. Adana’nın toplumcu belediyecilik anlayışına bağlı, katılımcı, şeffaf, demokratik anlayışla çalışan, yoksuldan, emekçiden, insandan yana belediye başkanlarına sahip olabilmesi için sürdürülecek tüm çalışmalar içinde olacağımın kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.”

YORUM YAP