Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.161,630.361

“5 OCAK VE MENDERES’İ YIKTIRMAMAK İÇİN DİRENECEĞİZ”

Yayınlanma Tarihi :
“5 OCAK VE MENDERES’İ YIKTIRMAMAK İÇİN DİRENECEĞİZ”

ada-kentkonseyiAdana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı’nda konuşan MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 5 Ocak Stadyumu’nu yıktırmayacaklarını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Sivil Toplum Örgütleri, çeşitli kuruluşlar ve Odaların geniş katılımıyla Seyhan Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıda söz alan Başkan Sözlü, yapılan konuşmalarda 5 Ocak Stadyumu’nun yerine AVM ve konut yapımına karşı olduklarını belirtiklerini ifade ederek, “Birçok Adanalının hatırası olan 5 Ocak Stadyumu mutlak suretle kalmadır. Eğer gerekten stadyum yapılacaksa ikinci bir stadyum yapılabilir. Bu gün birçok kentimizde ikinci bir stadyum vardır. Neden biz Adanalılar olarak bir stadyumla yetinelim ki?” dedi.

Sözlü, Menderes Spor Salonu’nun da Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından tarihi bir yapı olarak tescillenmesi gerektiğinin altını çizerek, “Menderes Spor Salonu adından da anlaşılacağı üzere Adnan Menderes’in Başbakanlık yaptığı dönemde Türkiye’nin birçok yerine yaptırmış olduğu salon projelerinden birisidir. Bu tip salonlar o dönemlerde Adana’yla birlikte başka illerimize de yapılmıştır. Şimdi bunlardan Türkiye’de kaç tane kaldı bilmiyorum ama sahip çıkmamız gerekir” dedi.

Şuanda bir siyasetçi olarak burada bulunduğun altını çizen Başkan Sözlü, “Yerel seçimlere üç ay gibi bir zaman dilimi var. Bugün burada Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ondan da öte bir Adanalı olarak konuşuyoruz. Burayı yıkıp yerine AVM yapmak burasını ranta kurban etmektir. Eğer Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olursam bana oy versin vermesin tüm Adanalıların Belediye Başkanı olacağım için burasını yıktırmamak için ne geriyorsa yapacağız. Burayı yıkmak isteyenler Hüseyin Sözlü’yü seçtirmemek için canla başla uğraşsınlar. Ben seçildiğim gün burasını yıktırmamak için sonuna kadar direneceğim” şeklinde konuştu.

YORUM YAP