Gündem Adana

ZENGİNLİĞİ KİMLER YARATIR?

ZENGİNLİĞİ KİMLER YARATIR?
02 Şubat 2014 - 14:26

zeydanCumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi (PM) Üyesi Murat Karayalçın CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Seçim koordinasyon Merkezi’ni gezen Karayalçın, Adana’nın eski varlıklı günlerinden uzak işsizlikle boğuşan bir il durumuna geldiğini belirtirken “Zenginliği yaratmak sosyal demokratların hüneri ve görevidir. İnşallah Seyhanlı 30 Mart’tan sonra bu zenginliği Zeydan Karalar ile görecektir” dedi.

BİÇER VE ÇETİN DE EŞLİK ETTİ

CHP Çukurova İlçe Örgütü’nün davetlisi olarak Adana’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesi Murat Karayalçın Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Karayalçın’ın “Halkın iktidarına hazırlık merkezi” olarak adlandırılan SKM’yi ziyaretine CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer ve Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin’de eşlik etti.

“ZENGİNLİĞİ YARATMAK SOSYAL DEMOKRATLARIN HÜNERİ VE GÖREVİDİR”

Adana’yı çok yakından bildiğini belirten CHP PM üyesi Murat Karayalçın Adana’nın eski varlıklı günlerini aradığın söyledi. Karayalçın ”Adana eskiden zenginliği ile bilinen bir ilimizdi. Ancak gelinen süreçte işsizlikte Türkiye ortalamasının çok üstüne çıktı. Bu durum gerçekten Adana için acı vericidir. Bizler sosyal demokrat insanlarız. Farklılığımızı, sosyal demokrasinin ayrıcalığını, üretkenliğimizi ve yaratıcılığımızı yurttaşlarımıza anlatmamız lazım. Zaten zenginliği yaratmak sosyal demokratların hüneri ve görevidir. İnşallah Zeydan Karalar’la bunu ispatlayacağız. Zeydan Karalar Adana ve Seyhan için bir şanstır. Ben Karalar’ın Seyhan seçimlerini kazanıp, sosyal demokrat belediyeciliği getireceğine yürekten inanıyorum. ” şeklinde konuştu.

“ADANA’NIN GELECEĞİ EMİN ELLERDE”

Ziyarete Çukurova Belediye Başkan Adaylı Soner Çetin ile birlikte gelen Karayalçın, Adana’nın geleceğinin emin ellerde olduğunu söyledi. Karayalçın, “Ben Soner Çetin ve Zeydan Karalar’ı  bir arada görmekten ve  adaylığı birlikte yaşamalarından dolayı mutluluk duydum. İkisi de Adana’nın geleceğini çok iyi planlayabilecek, geleceğe damgasını vuracak insanlar olacağını biliyorum. Yani artık Adana’nın geleceği emin ellerdedir diye düşünüyorum. “dedi.

KARALAR: ADANA ÜRETEN BİR ŞEHİRKEN YOKSULLAŞTI

Adana’nın eskiden üreten bir kent olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karlar artık Adana’nın yoksul bir kent olduğunu söyledi. Karalar, “Adana üreten şehirken şimdi yoksul bir kente dönüştü. Adana’ya zenginliğini geri getireceğiz. Her toplantıda üstüne basa basa insanlara anlatıyoruz. Adana’nın nereden nereye geldiğini söylüyoruz. İnşallah sosyal demokrat belediyecilik 30 Mart’tan Sonra Seyhan’a ve Büyükşehir’e gelecek. Daha adil şeffaf, halkçı belediyeler kuracağız.” İfadelerini kullandı.