DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ZENBİLCİ’Yİ MEMNUN EDEN TABLO

Yayınlanma Tarihi :
ZENBİLCİ’Yİ MEMNUN EDEN TABLO

ZENBILCISarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci’nin Esentepe Mahallesinde seçim bürosu açılışı, mahalle halkının yoğun ilgisi ile adeta ta küçük bir mahalle mitingine dönüştü.

Sarıçam Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Zenbilci, Esentepe Mahallesinde Meclis Üyesi Adayı Fatih Güzel’in seçim bürosu açılışı mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile mitinge dönüştü. Çok sayıda mahalle sakininin katıldığı seçim bürosu açılışında önce kadın meclis üyesi adayları Gülhan Yılmaz (Karakılçık) ile Meryem Nur Ünlü 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle birer konuşma yaptı. Aynı zamanda AK Parti Sarıçam Kadın Kolları Başkanı da olan Gülhan Yılmaz (Karakılçık), Türkiye’de bugüne kadar kadın haklarında en önemli adımları atan hükümetin partisi olan AK Parti’de siyaset yaptıkları için mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Yılmaz, daha sonra şunları söyledi: “Ey Sarıçam’ın cesur kadınları sizlerin desteği ile bugün ülkemizde başta miras hukuku olmak üzere her alanda kadınlara fırsat eşitliği sunan bir partide siyaset yapıyoruz. Sizlerin dünya kadınlar günü kutlu olsun.” dedi.

AK Parti Sarıçam İlçe Başkanı Cengiz Yalman’da kadının değerinin en iyi annelerin, ablaların ve eşlerin ölmesinden sonra anlaşıldığını belirterek, “Önemli olan bu annelerimizin, abla ve eşlerimizin değerlerini hayatta iken bilmek ve hakkını vermektir. Bizim hükümetimiz şimdiye kadar hep burnu verdi. Bunun için de hep kadınların desteğini aldı.” dedi.

Başkan ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Zenbilci ise tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladığını belirterek, “Bugün burada bir seçim bürosu açılışı yapıyoruz. Ancak sizler bir karar vermişsiniz. Bu kararı burada açıkça görüyoruz. Buraya gelerek bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizler şimdiden bize yeni dönemde başkanlık görevini veriyorsunuz. Çünkü bizlerin yapmış olduğu hizmeti en iyi siz kadınlarımız biliyorsunuz. Bizde yeni dönemde siz kadınlara hizmet önceliği vereceğiz. Bugüne kadar ben sizlere her evden bir kişiyi işe alacağım diye ve her evden bir kişi umreye götüreceğim diye söz vermedim. Ben size sadece dürüst olma, adil olarak hizmet etmeyi namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.  Başkan seçildikten sonra da başta kadın yaşam merkezi, mahalle semt konakları ve kültür merkezi gibi hizmetlerimizle sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Biz sizlere bu hizmetleri yapmak için projelerimizi anlatıyoruz. Başkalarının ne dediği, ne söylediği bizi ilgilendirmiyor. Bugünlerde her mahallede sizleri evlerinizde ziyaret ediyoruz. Bizlere çok güzel ilgi ve alaka gösteriyorsunuz. Sizlerin güler yüz ve duası bize cesaret veriyor. ” diye konuştu.

 

Bu arada Başkan Ahmet Zenbilci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Şahin Balo Salonunda düzenlenen etkinlikle kadınlar tarafından coşkuyla karşılandı. Başkan Zenbilci burada kadınlara karanfil dağıttı. Bu seçimde kadınların büyük bir emek sarf ettiğini belirten Başkan Zenbilci, seçimden sonra kadınlara dönük projeler ile bunun karşılığını vermek için çaba harcayacaklarını söyledi.

YORUM YAP