DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ZENBİLCİ KÖŞE BUCAK GEZİYOR

Yayınlanma Tarihi :
ZENBİLCİ KÖŞE BUCAK GEZİYOR

zenbilciSarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, 30 Mart 2014 yerel seçim kampanyasının son bir ayına girildiği bu günlerde tüm toplantılarda yeni döneme ilişkin projelerini anlatıyor.

Başkan Zenbilci, seçim çalışmalarını İncirlik Hürriyet, Şahintepe, Yıldırım Beyazıt, Orhangazi ve Yavuz Sultan Selim Mahallelerinde düzenlenen sokak toplantıları ile sürdürdü. Başkan Zenbilci, İncirlik Hürriyet Mahallesinde düzenlenen sokak toplantısında mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi ve belediyenin yapabileceği çözümü sundu. Daha sonra Şahintepe Mahallesi Çeaş İlköğretim Okulu civarındaki seçim bürosunun açılışını yaptı. Meclis üyesi adayları Mehmet Akçalı, Gülhan Yılmaz (Karakılçık), Ali Aksoy, Meryem Nurlu,  AK Parti İlçe Başkanı Cengiz Yalman ile partililer katıldı. Burada AK Partiye’ye katılan 5 ayrı vatandaşa da rozet takıldı. Başkan Ahmet Zenbilci, burada yaptığı konuşmada Şahintepe mahallesinin dünü ve bugününü karşılaştırdı. 10 yıl önce Sofulu Belde Belediye Başkanı olduğunda Şahintepe mahallesinde bir metrekare asfalt, bir metrekare kilit parke ve bir metre bordür taşı bulunmadığına dikkat çeken Başkan Zenbilci, “Bugün bu mahallede ne tür bir hizmet yapılmış ise tamamını bize yapmak nasip oldu. Bugün bizi hiçbir şey yapmamış diye eleştirenler, buranın dününü bilmiyorlar. Biz burada dünü de yaşadık, bugünü de yaşıyoruz. Çünkü sizlerle birlikte biz de çileyi. Bundan sonrada yolları iyileştirmek için çalışcağız, ancak asıl hizmetler  daha çok sosyal kalkınmaya dönük olacak.” dedi.

Başkan Zenbilci, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Erdoğan Şahinoğlu İlköğretim okulu civarında düzenlenen soka toplantısında ise bazı kişilerin bu bölgede kentsel dönüşüm yapılacağına ilişkin fitne yaydığını belirterek, “Sizlerin istemediği hiçbir şey bizim tarafımızdan yapılmaz. Bu böle bilinmeli. Geçmişte burada kentsel dönüşüm yapma düşüncemiz oldu. Burada sizlerin fikrini almadan bir karar aldık. Sonra sizler istemediniz ve biz de bundan vazgeçtik. Yeni yapılan 1/5000’lik ve 1/1000’lik imar planlarında kentsel dönüşüme ilişkin hiçbir madde yok. Siz etmediğinizi biz de yapmıyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra Orhangazi Mahallesi Buruk Mezarlığı civarında yapılan toplantıda Orhangazi mahallesine yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Orhangazi mahallesinde yapılmayan bir tek sokak kalmadığına işaret eden Başkan Zenbilci, “Bundan sonra Orhangazi mahallemize bir semt konağı yapacağız. Burada kadınlarımız komşuluk ve akrabalık kültürünü yaşayacaklar. Sosyal faaliyetlerini yürütecekler. Ayrıca madde bağımlısı olan çocuklarımızın tedavisi ve rehabilitasyonları için bir merkez kuracağız.” Diye konuştu.

YORUM YAP