DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YÜZ TANINACAK KİMLİK OKUNACAK

Yayınlanma Tarihi :
YÜZ TANINACAK KİMLİK OKUNACAK

yuz_tanima_uzmaniGençlik ve Spor Bakanlığında Bilgi İşlem Koordinatörü Okan Şafak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Şafak, Gençlik Merkezi Müdürü Senem Açıkgöz ve çalışanlarıyla toplantı düzenleyerek,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi bünyelerine kurulacak  “Yüz tanıma ve kimlik okuma cihazı” ile tüm, çalışanlar, sporcular ve gençlik merkezi üyelerinin giriş çıkışlarının kontrol edileceği ifade etti.

Kaç sporcu eğitildiği ve durumlarının hangi seviyede olduğu bilgilerinin alınacağı ifade eden Şafak, bu sayede çalışma potansiyelinin daha verimli olabileceği düşündüklerini ve aynı zamanda sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerin daha iyiye ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

Şafak, sistemin uygulanması için pilot il olarak Adana, Mersin ve Samsun illerinde uygulanacağını ileriki zamanlarda Türkiye’nin bütün illerine de yayılacağını söyledi.
Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığınızın tüm illere yaygınlaştıracağı bu sistem sayesinde her bir üyeye ait kimlik kartı çıkartılarak, gençlerin sportif ve sosyal hayattaki alanlarda da çeşitli ayrıcalıkları olacağını sözlerine ekledi.

YORUM YAP