Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

“YÜREKLİ, ÖZVERİLİ, NAMUSLU BİR DEMOKRAT”

Yayınlanma Tarihi :
“YÜREKLİ, ÖZVERİLİ, NAMUSLU BİR DEMOKRAT”

sibel_ozgumusÇağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şube Başkanı Sibel Özgümüş, 21 yıl önce alçakça bir suikastla aramızdan koparılan araştırmacı, yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada; “Uğur Mumcu, araştırmaları, fikirleri ve kitaplarıyla toplumun güçlü ışığı olmuştur” dedi.

Özgümüş açıklamasını şöyle sürdürdü;

“21 yıl önce 24 Ocak 1993 günü Atatürkçü, demokrat bir aydınımızı, sevgili Uğur Mumcu’yu,  henüz 51 yaşında iken alçakça bir suikast sonucu kaybetmiştik. Bu olayın derin acısını ve o karanlık dönemde haince suikastlarda yitirdiğimiz değerli demokrasi şehitlerimizin acısını ilk günkü gibi yüreğimizde hissediyoruz.

Akademisyen, araştırmacı, yazar Uğur Mumcu araştırmaları, fikirleri ve kitaplarıyla toplumun güçlü ışığı olmuş, sloganlarla savunulan ideolojilerin çarpıştığı,  Atatürk’ün ağır şekilde eleştirildiği o karanlık dönemde gerçek bilgileri, gerçek demokrasiyi hukuk devletini, insan haklarını ve Atatürkçülüğü anlatarak toplumun gönlünde taht kuran bir önder olmuştur. O, toplumun özellikle gençlerin örnek aldığı namuslu bir Atatürkçü ve özgürlükçü bir demokrattır.

Onun “Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.” sözü,  bir ilke olarak yerini almıştır. ”Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenmiş bir suçtur.” diyen Uğur Mumcu, Atatürk Devrimleri ve laikliği çağımızın gelişmiş demokrasisi ve insan hakları anlayışıyla bütünleştirmeyi başaran, yürekli, özverili, namuslu bir demokrat ve hukuk devleti savunucusudur.

Uğur Mumcu’nun uğruna hayatını kaybettiği fikirler, ondan güç alan milyonlarca yurtsever tarafından sürdürülmektedir.

Uğur Mumcu ve diğer demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyor, onların şimdi ışıklar içinde yattığına inanıyoruz.”

 

 

YORUM YAP