Gündem Adana

YÜREĞİR’DE ORHAN BAYRAM RÜZGARI

YÜREĞİR’DE ORHAN BAYRAM RÜZGARI
09 Mart 2014 - 14:12

orhanbayramYüreğir’in mahallelerinde esen Orhan Bayram rüzgarı, mahalle statüsüne kavuşan köylerde fırtınaya dönüştü. Seçim gezilerini sürdüren CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, köy gezilerinde büyük sevgi gösterileriyle karşılaştı.

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, Misis, Geçitli, Nacarlı, Çatalpınar, Belören, Akpınar ve Çatalpınar köylerine gitti. Gezi sırasında Orhan Bayram, köylülerin hazırladığı güzel sürprizlerle de karşılaştı. Nacarlı (Kaşlıca) köylüleri Bayram’ı köy girişinde CHP bayraklarıyla süslenmiş traktör ve motosikletle karşıladı. Yine bayraklarla donatılmış meydanda köylülere hitap eden CHP adayı, kendisini evinde hissettirdikleri için Nacarlı Köyü sakinlerine teşekkür etti.

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, gezilerinde köy halkı ve esnafının yanı sıra tarım işçileriyle de sohbet etti. Bayram, yaptığı konuşmalarda köylerin ihmal edilmişliğine son vereceklerini belirterek şöyle dedi:

“Bu yöredeki köylerimizde dağ, ova ve deniz manzarasını en güzel şekilde görmek mümkün. Adana’dan insanlar et yemek için Pozantı’ya gidiyorlar. Bu yöreye yapılabilecek doğanın yapısına uygun konaklama tesisleri ve restoranlarla bölge bir çekim merkezi haline getirilebilir. Ayrıca çağın modern tarım teknikleri kullanılarak bölgede organik tarım faaliyetleri geliştirilebilir. Yöre çiftçisinin geliri arttırılabilir. Biz belediyeciliği, sadece altyapı, temizlik hizmetleri yapan yönetimler olarak görmüyoruz. Sosyal belediyeciliğin, vatandaşın ekonomik yönden kalkınmasını da düşünme görevi vardır”

Bayram, köylerin mahalle statüsüne kavuşmasıyla birlikte artık Yüreğir’deki mahallelere hangi hizmetler verilecekse, köylere de aynı hizmetin verileceğini kaydetti.