Gündem Adana

“YUMURTALIK’TA SU SORUNUNU DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK”

“YUMURTALIK’TA SU SORUNUNU DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK”
10 Şubat 2014 - 11:51

arikan_yumurtalikSeçim gezileri kapsamında Adana’nın Yumurtalık İlçesi ve köylerini gezen Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, seçmenlere projelerini anlattı. Yumurtalık’ta bugün en büyük sorunun içme suyu olduğunu belirten Başkan Yıldıray Arıkan, ‘İçme suyu sorununu yapacağımız projeyle çok kısa bir sürede çözeceğiz. Bununla birlikte Yumurtalık’ı belediye teşvikleriyle sadece Adana’nın değil bölgenin turizm merkezi haline dönüştüreceğiz’ dedi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, CHP İl Başkanı Orhan Sümer ile birlikte Yumurtalık Belediye Başkan adayı Duran Göçer’e destek vermek için seçim çalışmalarını Yumurtalık’ta sürdürdü. Yumurtalık’ın köylerinin tamamını gezerek seçmenlerle bir araya gelen Başkan Yıldıray Arıkan, tek tek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Yumurtalık’ta çok ciddi bir şekilde içme suyu sıkıntısı olduğundan söz eden Başkan Yıldıray Arıkan, Yumurtalık halkıyla bu kaderi değiştireceklerini söyledi. Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi artık sizin de bir kurumunuz olacak ve sizlere de hizmet verecek. Ancak bizim Yumurtalık için çok önemli bir projemiz var. Yedigöze Barajı’ndan içme suyunu Yumurtalık’a biz getireceğiz. Projemiz hazır. İçme suyu sorununu biz çözeceğiz’ dedi. İçme suyu sorunuyla birlikte Yumurtalık’ın birçok sıkıntısı olduğunu belirten Başkan Yıldıray Arıkan, özellikle işsizliğin çözümü konusunda Yumurtalık’a önemli yatırımlar yapılacağını ifade etti. Başkan Arıkan, ‘Dünyanın en büyük ikinci sahili Yumurtalık-Karataş hattı olarak bilinir. Yumurtalık neden bir Antalya veya bir Marmaris olmasın. Biz belediye teşvikleriyle buraya yatırımcı çekeceğiz. Yumurtalık’ı hem turizm merkezi haline getireceğiz hem de gençlerimize ve işsizlerimize yeni yeni iş kapıları açacağız’ diye konuştu.

Köy gezilerinin ardından Yumurtalık’taki seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren Başkan Yıldıray Arıkan, Yumurtalık’ın kaderini belediye başkan adayı Duran Göçer’le birlikte değiştirmeye geldiklerini söyledi. Açılış sırasında hem Adana hem de Yumurtalık’la ilgili projelerini anlatan Başkan Arıkan, seçmenlerden de oy istedi.