Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

YÜKSEL ERDOĞAN YENİDEN ADAY

Yayınlanma Tarihi :
YÜKSEL ERDOĞAN YENİDEN ADAY

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, 6 Aralık Pazar günü Çukurova’da demokrasi şöleni yaşanacağını vurguladı.

yukselerdogan2Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, 6 Aralık Pazar günü saat 10.00’da Hayal Balo Salonu’nda demokrasi şöleni yaşanacağını vurguladı.
Pazar günü gerçekleşecek CHP Çukurova İlçe Kongresi’nde yeniden başkan adayı olduğunu duyuran Erdoğan, genel kurul sürecinin başlamasıyla birlikte; başından beri söylediği gibi sandık esasına göre üyelere gidip, üyelerin yaşadıkları mahallelerde öne çıkan parti emekçisi arkadaşların delege yapılmasına yönelik bir kararları olduğunu hatırlattı.

27 AYRI SANDIKTA OY KULLANILDI
İlçe yönetimi olarak bu kararı uygulamanın sevincini yaşadıklarını kaydeden Erdoğan, Çukurova’da 10 binden fazla üyenin 27 merkezde kurulan 27 ayrı sandıkta delegeleri belirlemek üzere oy kullandığını belirtti. “Büyük mahallelerimizde 2500-3000 üyesi olan bir başka ifadeyle de 83 delegesi olan mahallelerimizde ise listeler yarıştı” diye konuşan Erdoğan, “6 Aralık’ta da bir kongre yapacağız. Kongreyle ilgili yine mahalle delegelerinin seçilmesinde olduğu gibi birlik, bütünlük, barış havası içinde bir seçim yapmayı planlıyoruz. Ben tekrar adayım. Kongreye ilişkin teknik altyapıları hemen hemen tamamladık. Seçimle gelen delege listeleri, Çukurova 1. İlçe Seçim Kurulu’nca da onaylandı. Şu anda delegelerimiz askıda. Siyasi Partiler Kanunu’na göre geride bıraktığımız Pazar günü listeleri askıya çıkarttık. Tüzük gereği listeler 3 gün boyunca askıda kalacak. Bu 3 günlük süre içinde eğer olursa itirazlar değerlendirilecek. Bu itirazların değerlendirilip karar bağlanması da hakim tarafından gerçekleşecek” diye konuştu.

yukselerdogan3“GÜNDEMİ, CHP BELİRLİYOR”
CHP’nin geçmiş dönemlere kıyasla bu dönem, 7 Haziran’daki seçimlere olağanüstü hazırlıklarla katıldığını vurgulayan Erdoğan, “Eskiden CHP, başka partilerin gündemlerinin arkasında koşarken, bu dönem partimizin söylemleri ve seçim bildirgesi diğer partilerin dikkatini çekti ve onlar bizim söylemlerimizin arkasından koştular. Seçim sonuçları beklediğimiz gibi olmadı. Alanda milletvekili adaylarımız, parti teşkilatlarımız ve partililerimizle birlikte çok çalıştık ama beklediğimiz oyu, CHP’ye yakışan oyu o dönem alamadık. 7 Haziran sonrasında parti olarak iktidar olmamız halinde hayata geçireceğimizin sözünü verdiğimiz projelere yenilerini ekledik. Oldukça hassas bir konu olan ‘devlet adamlığı’ boşluğunu Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Başkabakanlığı’ ile doldurmak istediğimizi ilan ettik. Daha bilgili, daha anaç bir tavırla CHP’in tüm kadroları sorumlu bir şekilde çalışma yürüttü. Bu bilinç, bir başka siyasi düşüncenin yaptığı gibi krizlerden beslenme niyeti gibi değil, ‘önce insan, önce ülkem’ diyen bir anlayış ortaya koyduk” dedi.

yukselerdogan1“HEP ALANDA OLACAĞIZ”
1 Kasım’daki seçimlerde partinin hak ettiği yerin bu şekilde olmaması gerektiğini dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:
“AKP’nin aldığı oy da tamamen kendisinin oyu değil. 3-4 aylık dönemde ülkede hem ekonomik kriz geldi kapıya dayandı, hem terör hortladı. Ve bunlar birilerinin eliyle yapıldı. Basın özgürlüğü zaten AKP’nin iktidara geldiği günden bu yana hep sorundu. Bunlar, iktidar olmayı, her şeyi yapabilme özgürlüğüyle karıştırdılar. Ülke yönetiminin demokratik kurallar çerçevesinde olacağının ötesine giderek, kendisi gibi düşünmeyen başka anlayışlara yaşam hakkı tanımadılar.
Adana, sosyal demokrat rezervinin çok yüksek olduğu bir kent. Adana, CHP’nin fark atarak birinci parti olabileceği bir yer. Olağan zamanlarda da halka gitmek, onların sevinçlerine, hüzünlerine, acılarına ortak olmak gerektiğini düşünüyorum. Kongreden sonraki süreçte hep alanda olacağız. Mahallerimizde etkin olan isimlerle yönetim kadromuzu oluşturacağız. 2019 yılında yapılacak olan genel seçimlere bugünden itibaren hazırlanmaya başlayacağız. Her zaman halkın yanında olup, ‘güven’ veren bir parti anlayışını biz Çukurova’da inşa edeceğiz.

“2019 HAZIRLIKLARINA BUGÜNDEN BAŞLAYACAĞIZ”
2019 yılında sadece milletvekili seçimleri değil, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı ile birlikte yerel seçimler de olacak. Bunun hazırlıklarına bugünden başlayacağız. Çukurova’da son yapılan seçimlerde yüzde 43.5 oy aldık. Eğer özveriyle çalışıp, iyi niyetimizi, emeğimizi daha çok ortaya koyarsak, yapılacak ilk seçimde oyumuzu yüzde 55’in üzerine çıkaracağımıza inanıyorum. Bu ütopik bir rakam değil, gerçekleştirilebilecek bir hedef. Bizim öncelikli olarak yapmamız gereken şey, parti içindeki husumeti bitirmek olmalı. Güvensizliği, sevgisizliği ve hoşgörüsüzlüğü ortadan kaldırmamız lazım. Kol kola girmiş bir aile, birbirine inanan, birbirine güvenen yol arkadaşlığının bize ve partimize daha çok katkı sunacağını düşünüyorum. Özellikle görevim boyunca Çukurova’da parti içerisindeki fikir ayrılıklarının önüne geçmeye çalıştım. Bundan sonraki dönemde de bütün parti dinamiklerimizle birlikte hareket edip, onları da sürece dahil ederek, seçim çalışmalarımızı yürütmek istiyoruz. Bu temel hedef doğrultusunda 2019 seçimlerine en güzel şekilde hazırlanacağız.”
Yüksel Erdoğan, 6 Aralık Pazar günü Çukurova’da birlik ve beraberlik içerisinde bir seçim yaşanacağına inandığını sözlerine ekledi.

gundem

YORUM YAP