tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARINA BÜYÜK İLGİ

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARINA BÜYÜK İLGİ
19 Eylül 2021 - 17:41

Kadın kooperatiflerinin destekleriyle üretilen ürünlerin yer aldığı “Yöresel Ürünler Pazarı”nın açılışı, Vali Süleyman Elban’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Esas 01 Burda AVM’de gerçekleştirilen açılışta yöresel ürünleri inceleyen Vali Elban, ürünler hakkında bilgi aldı.

Etkinlikte konuşan Vali Elban, kadınlarımızın gayretleriyle her geçen gün gücüne güç katan kadın kooperatiflerinin meyvelerini vermeye devam ettiğini söyledi.

Kadınlarımızın daha fazla üretebilmesi ve ürettikleri ürünleri pazarlaması için destek olmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Elban, “Kooperatifler, kadın istihdamının artmasında ve kadınlarımızın ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarında önemli bir misyonu yerine getiriyor. Ortak hareket etme kültürünün ve birlikte üretmenin bir parçası olan kooperatifleşmenin daha da kuvvetlenmesi için bizler destek olmaya hazırız. Bugün burada kadınlarımızın ne kadar güzel işlere imza attığına şahit olduk. Üreten kadın güçlü kadındır, güçlü kadın da güçlü toplum demektir. Güçlü toplum yolunda önemli işler gerçekleştiren kadınlarımızın başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Programa Vali Süleyman Elban’ın yanı sıra eşi Hanımefendi Beyza Elban, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz ile Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı da katıldı.

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser