Gündem Adana

YÖNETİMDE ORTAKLIK

YÖNETİMDE ORTAKLIK
26 Eylül 2013 - 12:46

ilker_mengu_cgc_cafer_esendemirCHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Avukat İlker Mengü, Kaliteli bir yönetimle, kaliteli bir kent yaşamını gerçekleştirme hedefine ulaşmayı vazgeçilmez bir görev bileceklerini belirterek,” Toplumcu, üretici ve çağdaş belediyecilik anlayışı gerçekleştireceğiz” dedi

CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Avukat İlker Mengü, yönetimde ortaklık ilkesine özen göstereceğini, Kaliteli bir yönetimle, kaliteli bir kent yaşamını gerçekleştirme hedefine ulaşmayı vazgeçilmez bir görev bileceğini söyledi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden CHP Seyhan ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat İlker Mengü, Seyhan Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu açıkladı. Hedefinin Seyhan Belediyesi’ni CHP’ye kazandırarak sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirmek olduğunu belirten İlker Mengü, şöyle konuştu:

“Karar alma sürecinin tümünde yönetimde ortaklık ilkesine özen göstereceğim. Hizmet üretim ve dağıtımında; yoksulları, muhtaçları, yaşlıları, kadınları ve çocukları, sisteme karşı koruma görevini yerine getirirken, pozitif ayrımcılığı temel ilke kabul ederek, Seyhanlı hemşerilerimin fırsat eşitliğinden yararlanmalarını amaçlayan, sosyal belediyecilik ilkelerini hayata geçirmek için her türlü olanakları kullanacağız. İnsan onurunu korumaya, her şeyin önünde ve üstünde bir değer vereceğiz. Toplumcu, üretici ve çağdaş belediyecilik anlayışı ile hazırlayacağımız projelerin kaynaklarla ve zamanla uyumlu, insanca çalışma ve insanca yaşama imkânlarını sağlamasına çalışacağız. Kaliteli bir yönetimle kaliteli bir kent yaşamını gerçekleştirme hedefine ulaşmayı vazgeçilmez bir görev bileceğiz.

Katılımcı Belediyecilik

Seyhan Belediyesi’nde katılımcılığa, istihdam, nitelikli hizmet ve verimliliğe büyük özen göstereceğini ifade eden CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Avukat İlker Mengü, “Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar gibi seçilmiş görevliler, ilgi ve sorun odaklarında mahalle, semt, site ve sokaklarda bir araya gelmiş Seyhanlı hemşerilerimiz, odalar, sendikalar, dernekler, kooperatifler, vakıflar ve diğer sivil toplum örgütleri, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile belediye hizmetlerinin üretici, sunucu ve yararlanıcılarının, karar alma süreçlerine etkin bir biçimde katılmasına, karar ve uygulama aşamalarında Kadın-erkek, genç-olgun eşitliği ilkelerinin gerçekleştirilmesine gayret edeceğim” şeklinde konuştu.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de CHP Seyhan belediye Başkan Adayı Avukat İlker Mengü’ye başarılar diledi, vatandaşa çağdaş belediyeciliğin sunulmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

 

marmaris tekne turu