Ankara Escortları

DOLAR32,1900% 0.02
EURO34,9920% -0.08
STERLIN40,9430% 0.01
FRANG35,3449% -0.02
ALTIN2.509,17% -0,05
BITCOIN69.821,080.933

“YOL ARKADAŞLARIMIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Yayınlanma Tarihi :
“YOL ARKADAŞLARIMIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

taslakAdana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. Gazetecileri ve medya mensuplarını yol arkadaşı olarak gördüklerini belirten Aldırmaz, “Gazeteciler bizim yol arkadaşlarımızdır. Hizmetlerimizi halka, kamuoyuna onlar sayesinde duyuruyoruz ve halkımızın sorunlarını öğrenmemiz açısından da bize destek oluyorlar” dedi.

Gazetecilerin zor şartlar altında önemli bir toplumsal hizmet verdiğini söyleyen Başkan Aldırmaz şöyle konuştu: “Gazetecilerin, medya mensuplarının objektif haber yapma görevlerini yerine getirebilmesi, bir toplumun çağdaşlığının, özgürlüğünün ve demokrasi seviyesinin de göstergesidir. Basın mensuplarının işlerini daha iyi yapabilmesi için özlük haklarının düzeltilmesi, çalışma koşularının iyileştirilmesi önem taşımaktadır.

Fedakarca Çalışıyorlar

10 Ocak 1961’de gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren, onlara önemli haklar tanıyan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiğini ancak 171’den sonra bu hakların bir kısmının geri alındığını hatırlatan Başkan Aldırmaz, “Gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklar açısından bugün olduğundan çok daha iyi durumda olmaları toplumumuz açısından önemli ve gereklidir. Fedakarca çalışan ve kamu görevi yapan basın emekçilerinin çalışma şartlarını kolaylaştırmak, hak ettikleri katkıyı, desteği sağlamak hepimizin ortak görevleri arasında olmalı” diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” Sözlerini hatırlatan Başkan Aldırmaz, mesajını şöyle tamamladı: “Basın çalışanlarının, medya emekçilerinin, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, önümüzdeki süreçte bayram olarak kutlanacak günler diliyorum.”

YORUM YAP