DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YILDIRAY ARIKAN: “İLÇE ADAYLARIYLA SORUNUM YOK”

Yayınlanma Tarihi :
YILDIRAY ARIKAN: “İLÇE ADAYLARIYLA SORUNUM YOK”

arikanCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne de yeni bir hizmet binası kazandıracağını belirtti. Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde ilçeye yeni bir hizmet binası yapan ancak kısa süre sonraki yerel seçimlerde belediye başkanlığını ve yeni binayı Azim Öztürk’e kaptıran, CHP milletvekilliği adaylığından sonra Çukurova Belediye Başkanı olan, bu ilçeye de yeni bina kazandırdıktan hemen sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday yapılan Arıkan, Adana’daki belediye hizmet binalarının kendisinden sorulacağını söyledi.

“DÜNYA LİTERATÜRÜNE GEÇECEK”
Adana Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının Adana’ya ve Adanalı’ya yakışmadığını dile getiren Yıldıray Arıkan, “Seçimlerde parti olarak tüm belediyelerde iddialıyız. Seyhan ve Çukurova’da olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanlığım döneminde de Adana’ya yakışır bir hizmet binası yapacağım. Büyükşehir’de ilk işim belediye hizmet binası için proje yarışması açmak olacak. Şehrin ortasında otoparkı olmayan bir binada hizmet verilemez” dedi.
Arıkan, “Diğer iki belediye binasını hizmete açmam Türkiye tarihine geçti. Büyükşehir hizmet binasını da yaparsam dünya literatürüne geçecek” diye konuştu.
“HİÇBİR ADAYLA SORUNUM YOK”
Büyükşehir adaylığından sonra CHP Çukurova ve Yüreğir adaylarıyla ilgili kamuoyuna yansıyan bazı iddialara da yanıt veren Yıldıray Arıkan, “Adaylarımızla ilgili kesinlikle bir sıkıntım yok. Burada parti bütünlüğü önemli. Tüm arkadaşlarımız partimizin başarısı için çalışacak” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kendisi için sürpriz olup olmadığının sorulması üzerine de konuşan Arıkan, “Halkın sevgisini kazanan bir başkan olarak Büyükşehir’in bana tevdi edileceğini düşündüm. Partimiz böyle uygun gördü. Büyükşehir’i ve diğer ilçe belediyelerini kazanma konusunda iddialıyız. Çalışmalarımıza en kısa zamanda başlayacağız” ifadelerini kullandı.
“ATATÜRK ADAY OLSA YİNE KARŞI ÇIKAN OLURDU”
Büyükşehir’e adaylığına karşı çıkanların olabileceğini dile getiren Arıkan, şunları söyledi:
“Genel merkez böyle bir karar verdi. Buna herkesin saygı duyması gerekiyor. Samimi olmak gerekirse benim adaylığıma karşı olan vardır, bir başkasının adaylığına da karşı çıkan olacaktır. Benim yerime başka biri Büyükşehir’e aday olsaydı emin olun ki ona da karşı çıkılacaktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bile aday yapsanız farklı sesler çıkaranlar olabilirdi. Biz dedikodulara bakmıyoruz, seçimi kazanmaya endekslendik. En kısa zamanda ekiplerimizi oluşturup kazanmak için çaba sarfedeceğiz. CHP Adana, Adana CHP için çok önemli. Kesinlikle birbirini tamamlayan iki unsur. Türkiye’de bir değişim gerçekleşeceği zaman herkes biliyor ki bu değişim önce Adana’dan başlar.
Adana sosyal demokrat bir yapıya sahiptir. Daha önce üç belediye (Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir) sosyal demokratlar tarafından yönetilirdi. Sonrasında Büyükşehir’de, Seyhan’da ve Çukurova’da farklı partilere mensup başkanlar da görev yaptı. Dolayısıyla Adana, değişime ve dönüşüme açık bir şehirdir. Adanalı kadirşinastir. Yapılan hizmetleri takdir eden bir halk topluluğuna sahiptir. 1989 yılındaki değişimin (Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir) bu dönemde de gerçekleşeceğine inanıyorum. Belediye başkanları halkına hizmet için var. Seyhan’da ve Çukurova’da yaptığımız işler ortada. Adanalılar, bize güvensin.”

YORUM YAP