DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

YEŞİLTEPE’DE HEYECAN

Yayınlanma Tarihi :
YEŞİLTEPE’DE HEYECAN

sozlu_yesiltepeMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, adaylığının kesinleşmesinin ardından Sarıçam’daki ilk mitinginde ‘ya Allah Bismillah’ diyerek çalışmalarını başlattı.

MHP Sarıçam İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ilk miting Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak başladı. Hep bir ağızdan “Andımız” okundu. Açılış konuşmasını yapan MHP Sarıcam İlçe Başkanı Mehmet Koca, 30 Mart’ta Milliyetçi Hareket Partili kadroların işbaşına gelmesiyle Adana’da her şeyin değişeceğini ve Adana’nın esaret zincirinden kurtulacağını ifade etti.

Sarıçam merkez ilçeye bağlı Yeşiltepe mahallesinde mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Hüseyin Sözlü, “Sizlerin destekleriyle Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nden ilan edildim. Elbette bu görev bizim için büyük bir bahtiyarlık büyük bir şereftir. Herkese teşekkür ediyorum beni destekleyen halkımıza ilçe yönetimimize il yönetimimize hepsinden önemli Sayın Genel Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu başlı başına bir şereftir, büyük bir sorumluluktur. Çalışacağız, başaracağız ve Adana’mızın aydınlık yarınlarının planlarını birlikte yapacağız.” Dedi.

İlk açık hava toplantısını Sarıçam’da yaparak ‘ya Allah Bismillah’ dediklerini belirten Başkan Sözlü, “ bizi bağrınıza bastınız, hepinizden Allah razı olsun. Sarıçamlılara özellikle teşekkür ediyorum.  Değerli hemşerilerim 3 dönemdir Ceyhan Belediye Başkanı olarak belediye başkanlığını yürütüyorum. Her seferinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı oldum. Önüme ne kadar engel çıksa da 1999 yılında seçildim ve belediye başkanı oldum. 2004 yılında karışık siyasete dayanarak tüm belediye başkanları farklı bir adres aradılar, biz öyle işlere girmedik. Öncelikle halk siyasetçisiydik, biz halk adamıydık. 2004 yılında da halkımızın yanındaydık, 2009 yılında da halkımızın yanındaydık, şimdi de halkımızın yanındayız.” dedi.

Sözlü, konuşmasını şöyle tamamladı:“ Değerli hemşerilerim, Adana’mız bereketli Çukurova’nın göz bebeği, Türkiye’nin lokomotifidir. Adana, gerek nüfus acısından gerekse sanayi üretimi açısından Türkiye’nin ilk dört vilayetinden biriyken; özellikle son 12 yılda çok geride kalmış ve nerdeyse bugün Türkiye’nin ilk 14’düne kadar inmiştir. İşsizlik almış başını gitmiştir.

Adana’nın sahip olduğu ekonomik, sağlık ve kültürel değerler açısından bir dünya şehri olması gerekir. Tüm bu sorunlara çare olmak, halkımıza hizmet verebilmek için inançla yola çıktık.  Adana’mızın geleceğinin karartılmasına, Adana’mızın gerilemesine gönlümüz razı olmadığı için buradayız. Gençlerimize iş, esnafımızın ticari yollarını kolaylaştırmak için buradayız. Adana’yı kurtarmak için ‘ya Allah Bismillah’ diyorum. Allah’ın izniyle sizlerle birlikte Adana’mızı hak ettiği noktaya getireceğiz. Bu yetkiyi sizden istiyorum çünkü seçildiğimde yüzüm yine sizlere dönük olacaktır.” Dedi.

Mitinge MHP Sarıcam Belediye Başkan Aday adayları, parti yöneticileri ve mahalle sakinleri katıldı.

YORUM YAP