DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YEREL BASIN NASIL GÜÇLENİR?

Yayınlanma Tarihi :
YEREL BASIN NASIL GÜÇLENİR?

bolgeBölge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Türker Uçak, yerel dinamiklerin sürekli güçlü bir yerel medyadan söz ederken, perde arkasında bunun gereğinin yerine getirilmediğini söyledi. Uçak, “Yerel basın desteklenmediği için çalıştıracak gazeteci sıkıntısı yaşanıyor. Oysa, ilan ve reklam desteğinin gereği gibi sağlanması durumunda, daha fazla gazeteci çalıştırılabilir, böylece gazetelerin içeriği daha zenginleşebilir. Yerel basın, desteklendiği ölçüde güçlü bir yapıya kavuşacaktır” dedi.

Medya gezilerini sürdüren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri, Bölge Gazetesi’nde İmtiyaz Sahibi Türker Uçak ve Sayfa Editörü Bircan Birincioğlu ile görüştüler. Cemiyet olarak yerel basının her zaman yanında olduklarını ve destek verdiklerini belirten Esendemir, “Yerel basın bir yandan kamuoyu oluşturulması gibi önemli bir görevi üstlenirken, bir yandan da kişi, kurum ve kuruluşların haberlerine yer vererek onların tanıtım ve reklamlarını da yapmış oluyor. Yerel medyanın bu yönünün dikkate alınarak ilgili kurum ve kuruluş ile iş çevreleri tarafından yeterli reklam-ilan desteğinin sağlanması gerekir” dedi.

Her kesime haber desteğinin ağırlıklı olarak yerel medya tarafından verilmesine rağmen, ilan ve reklam yönünden daha çok yaygın basının tercih edildiğine dikkat çeken Türker Uçak, buna karşı olmadıklarını ancak tanıtım desteği verileceği zaman yerel basının da dikkat alınmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUM YAP