![YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI TARTIŞILDI](https://www.gundemadana.com/wp-content/uploads/2015/10/emo6.jpg)
Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün desteği ile hazırladığı VIII. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu’nu (YEKSEM) başladı. Sempozyumun açılışına CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, TMMOB’ye bağlı oda başkanları, üniversite öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri ile öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Sempozyumun açılışında Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Belgin Emre Türkay, Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Mak, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha, EMO Bilimsel Dergi Baş Editörü Prof. Dr. Hamit Serbest, Yrd. Doç. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Şener Oktik birer konuşma yaptı.
Ankara’daki saldırıya vurgu yapılan konuşmalar duygulu anlar yaşatırken, EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, sempozyumla yenilenebilir enerji alanında bilimsel ve teknik çalışmaların tartışılmasına zemin oluşturmak istediklerini söyledi.
Sempozyum şu panellerle sürecek:
15 Ekim/16:00-18:00 | PANEL: “Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile Elektrik Üretiminde Yasal Düzenlemeler ve Sorunlar” |
Olgun SAKARYA-EMO Enerji Birimi Koordinatörü | |
Mustafa Serdar ATASEVEN-TUREB Yönetim Kurulu Başkanı | |
Faruk TELEMCİOĞLU-GÜNDER Genel Sekreteri | |
Hacı Hasan ATUĞ-TEDAŞ Genel Müdürlüğü | |
Ali Bülent KAPCI-Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü |
İkinci Panel
16 Ekim/16:00-18:00 | PANEL: “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Sosyal Boyutu” |
Prof. Dr. Arif Nacaroğlu – Akademisyen/Gazeteci | |
Özgür Gürbüz – Aktivist/Gazeteci | |
B. Kemal Ulusaler – Elektrik Mühendisi/Gazeteci |