DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YATIRIMCI KÜSMESİN

Yayınlanma Tarihi :
YATIRIMCI KÜSMESİN

giadÇukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, işsizliğin konuşulduğu Adana’dan yatırımcıların, başta yerel yönetim olmak üzere çeşitli nedenlerle Adana’dan kaçtığını belirterek, “30 Mart’taki seçimlerin ardından Adana’da göreve gelen belediye başkanlarımızın ve kentimizin yöneticilerinin istihdamın önünü açacak destekler vermesini bekliyoruz. Yatırımcılar küstürülmesin, işadamlarımız Adana’dan kaçmasın” dedi.

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcıları Kazım Tosun ve Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Rafet Milli ve Ömer Ertuğrul, Adana Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz’u makamında ziyaret etti. 160 üyesi bulunan derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Sakarya, yönetim kurulunun 3 yıllığına seçildiğini, yeni dönemde de etkisi büyük projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Sakarya, “Faaliyetlerimiz, toplantılarımız, çalışmalarımız Adana markasına katkıdır diye düşünüyoruz. Adana’da 30 Mart seçimlerinin ardından yerel yönetimlerde güzel bir yapı oluştu. Yeni dönemde inşallah geçmiş dönemlerden daha vizyonlu çalışmalar yapılıp, daha fazla birliktelik sağlanarak Adana için bir şeyler yapılacak umudu taşıyoruz. Bakın, Adana’dan sanayiciler, işadamları kaçırılıyor. Adana büyük firmalarını kaybediyor, ekonomi kan kaybediyor. Sabancılar Adana’dan yerel yönetimler yüzünden kaçtı. Sabancılar’ın gönüllerini kırdılar. Sasa da satıldı. Sabancılar’dan ne kaldı Adana’da, Temsa. Yakında onu da satarlar diye endişe ediyorum. Biz yatırımcıların Adana’dan kaçırılmamasını istiyoruz. Adana işsizlik sıralamasında yer almasın, işsizlik azalsın, istihdam artsın isteniyorsa herkese görev düşüyor. Belediye başkanlarımızın, kentimizin yöneticilerinin istihdamın önünü açacak, yatırımcının işini kolaylaştıracak destekler vermesini istiyoruz. Yatırımcılar küstürülmesin, işadamlarımız başka kentlere kaçmasın. Herkese sesleniyorum. İşsizlik azalsın, istihdam artsın, ekonomi canlansın istiyorsanız, yatırımcıları küstürmeyin” diye konuştu.

YAVUZ’DAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Derneğin faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve katılmaya özen gösterdiğini belirten Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz, derneğe övgüler yağdırdı. Yavuz, “Gerçekten çok büyük, etkisi çok büyük faaliyetler yapıyorsunuz. Sadece Adana’da değil, tüm Türkiye’de ses getiren etkinlikler gerçekleştiriyorsunuz. Tabi gündemi takip etmek de önemli. Siz bu etkinlikleri gerçekleştirirken, gündemi de takip etmeniz gerçekten dikkat çekici. Yerel seçimler öncesinde Toronto ve Londra’nın eski belediye başkanlarını, dünyanın tanıdığı iki belediye başkanını konuk etmek de çok önemliydi” dedi. Vergi çalışmaları hakkında bilgi veren Yavuz, vergi incelemelerinin risk analizine göre yapıldığını, riskli mükellef grubunda bulunan kuruluşların her an incelemeye tabi olabileceğini söyledi. Adana’dan büyük şirketlerin gittiğinden de yakınan Yavuz, bunda yerel yönetimlerin de etkisinin büyük olduğunu kaydetti.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış