Gündem Adana

“YAŞAYAN, CANLI SOKAKLAR OLUŞTURACAĞIZ”

“YAŞAYAN, CANLI SOKAKLAR OLUŞTURACAĞIZ”
27 Ocak 2014 - 13:33

abdullah_caliskanMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan 30 Mart’tan sonra milletiyle, hemşerisiyle kavga eden Belediyeciliğe son vereceklerini söyledi.

İstiklal Mahallesinde açık hava toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan 800 bin Seyhanlının 1. Sınıf vatandaş olduğunu vurguladı ve 800 bin Seyhanlının eşit hizmet alacağını söyledi.

Ceyhan Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ve MHP Seyhan ilçe Başkanı Yusuf Kanlı’nın da katıldığı açık hava toplantısında İstiklal Mahallesi sakinlerine hitap eden Çalışkan, Milletiyle hemşerisiyle kavga eden Belediyeciliğe son vereceklerini belirtti.

Seyhan’ın Her Yerine Eşit Hizmet Gidecek

Çarpık kentleşmeye dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan “Artık E-5’in altı, E-5’in üstü olmayacak. Herkes eşit hizmet alacak. 21. Yüzyılda Türkiye’de İstiklal Mahallesi’ndeki sokaklar gibisi yok. Böyle bir ilçe de yok. Seyhan’ın 3/2’si gecekondu dolu.  Ama biz bunu değiştireceğiz. Adana’nın her tarafı Reşatbey, Cemalpaşa,Barajyolu gibi olacak. Herkes insana yaraşır şekilde, “yaşayan sokaklar”da, “yaşayan mahalleler”de yaşayacak. İnşallah seçimden sonra 24 Saat yaşayan, canlı sokaklar oluşturacağız” diye konuştu.

Anayasamızın 3. Maddesi İçin MHP’deyim

“Anayasamızın 3. Maddesi nedeniyle MHP’deyim” diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan “Bu madde ‘Türkiye devleti, ülkesiyle, milletiyle bölünmez bir bütündür’ der. Bugün için ülkemizin bölünmez bütünlüğü tehlikeye girdiği ve Anayasamızın 3. Maddesi değiştirilmeye çalışıldığı için Milliyetçi Hareket Partisi’ndeyim.  Seyhan’a hizmet etmek için Milliyetçi Hareket Partisi’ndeyim ” dedi.

Çalışkan sözlerini şöyle tamamladı;

“Etnik kökeniniz ne olursa olsun ‘Gavura Gavur’ diyorsanız, bu millet için bu vatan için şehit olmayı göze alıyorsanız siz Türk oğlu Türksünüz. Sizden aldığımız güçle ‘Gavura Gavur’ demeye devam edeceğiz. Ama bu ülkede yaşayan 76 Milyon insan bizim kardeşimiz. Bizim yüreğimiz onlarla bir çarpıyor”