Gündem Adana

VELİ KÜÇÜK’TEN YENİ ADANA’YA ZİYARET

VELİ KÜÇÜK’TEN YENİ ADANA’YA ZİYARET
27 Aralık 2016 - 13:14

velikucuk-1Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Baro Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz, 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Yeni Adana Gazetesine ziyarette bulundu.

Av. Küçük, Yeni Adana Gazetesinin İmtiyaz Sahibi Çetin Remzi Yüreğir´le bir araya geldiği ziyarette, 100. Kuruluş Yıl dönümünde düzenlenmesi planlanan etkinlikler için destek sözü verdi.

Milli Mücadelede önemli görev üstlenmiş Yeni Adana gazetesinin 99 yılı geride bırakarak gurur kaynağı olduğunu belirten Baro Başkanı Av. Küçük, Yeni Adana gazetesinin istikrarlı bir şekilde yayın hayatında varlığını sürdürmesi, yayın hayatına başlamasına sebep olan ilkelere, temel prensiplere de riayet ederek bu zamana kadar gelmesi, kurum ve kent için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Av. Küçük, “Baro sadece bir meslek örgütü değil, sadece avukatların özlük haklarını işleten bir kurum değil, aynı zamanda ; hukuk devleti , hak ve özgürlükler noktasında avukatlık kanunun özel sorumluluk yüklediği bir kurumdur” diye konuştu.

Yeni Adana Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Remzi Yüreğir de, ziyaretlerinden dolayı Baro Başkanımız Av. Veli Küçük’e teşekkür ederek, “Siyaset kurumunun anlamını yitirdiği, hiçbir yararı olmadığı bir noktaya sürüklendiği bir ortamda biz baroları şu haliyle devam ettiği sürece Türkiye Cumhuriyetinin temel taşlarından biri olarak görüyoruz” dedi.
velikucuk-2HUKUK FAKÜLTESİ YÖNETİMİ BARO’DA

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Bilgili ve Fakülte Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Öğretim üyesi Hakan Albayrak, Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ ü ziyaret ederek, çalışmalarında başarı dileğinde bulundular.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sohbet esnasında, Baro ve Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliği içerisinde çeşitli eğitim çalışmaları, seminer ve konferanslar yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Ç.Ü. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Bilgili, hukuk fakültesi öğrencilerinin gerek hukuk klinikleri gerekse arabuluculuk konusunda bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar yapıldığını belirtti. Bu şekilde; adliye içerisinde öğrencilerin belirli eğitimleri birebir uygulamalı olarak almasının sağlanacağını ifade etti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük de, hukuk fakülteleriyle ve öğrencilerle daha yakın ve işbirliği içerisinde olmayı, öğrencilere avukatlığı ve adliye işleyişini tanıtmak için komisyon çalışması yaparak fakülte öğrencilerini mesleki sürece dahil etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Görüşmede, ülke gündemi, yaşanan mesleki sorunlar konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

marmaris tekne turu