Ankara Escortları

DOLAR32,2035% 0.06
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9918% 0.13
FRANG35,4314% 0.23
ALTIN2.503,31% -0,28
BITCOIN71.263,646.316

VAY HALİMİZE!

Yayınlanma Tarihi :

Adana’da eskiden de vardır ama son 3-4 yıldır kent içi trafikte çok büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bunun nedenleri arasında, ulaşım master planlarının bulunmamasından toplu ulaşıma yeterli yatırım yapılmamasına kadar değişik faktörler gösteriliyor. Görünen bir gerçek var ki, kentin trafiği, stres, yağmur ve meşhur sarı sıcaklarla birlikte içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Son dönemde trafiğin kilitlenme noktasına gelmesinde, Karayolları 5’inci Bölge Müdürlüğü’nce kent merkezini ortadan ikiye kanal gibi yaran bir çalışma var. Bu çalışma başından sonuna dek hep tartışıldı. İş başlamadan projenin kamuoyunda tartışılmaması, proje maketlerinin bile halka gösterilmemesi, iş başladıktan sonra açık kanalın üstünün kapatılmaması günlerce gündemi meşgul etti. Müze Kavşağı, Dörtyol ve Trafik Kavşağı’nda yapılacağı söylenen çalışmalar nedense eksik kaldı. Bu konuyla ilgili samimi açıklamalar yapılmadı.
Sonrasında yan yollarla ilgili sıkıntılar başa bela oldu. Proje üzerinden yıllar geçtikten sonra revize edildi. Trafik Kavşağı tamamlandı. Projenin eksikleri görülünce bu kez yıkılan Atilla Altıkat Köprüsü’nde yeni bir çalışma başlatıldı. Bu sırada devletin parasının çarçur edildiği daha iyi anlaşıldı. En sonunda da, geçen Ramazan Bayramı öncesinde Temmuz ayında başlatılan son çalışmanın da yetkili ağızlarca ‘bayramdan önce’ biteceği açıklandı. Bayram geldi geçti, Kurban Bayramı’na geldik. Ama çalışmalar bitmedi.
Son hafta içinde ise karnıyarık olarak tabir edilen çalışmada yanlışlıkla ASKİ’nin içinden kamyon geçen kanalizasyon boruları patladı. Kanalın içini dolduran pis su, kent merkezinde kanalizasyon merkezi kurulmuş gibi koku yaydı. Bu çalışmayla ilgili ASKİ ile müteahhit firma arasında ‘zararı kim karşılayacak?’ tartışması baş gösterdi. Ama dikkat çeken bir gelişme daha oldu. Alt geçit çalışması sürerken trafiğe kapatılan yan yollar asfaltlandı. Bugün yarın açılması muhtemel.
Hızlı hızlı yapılan çalışmaları görünce yetkililerin artık vatandaşları rahatlatmak için gayret gösterdiğini sanmıştım ama sayın Başbakanımızın Adana’ya gelişiyle ilgili pankartları gördüm. Anlaşılan Başbakanımız kentimize teşrif etmeseler biz bu çileyi çekmeye devam edecekmişiz. Allah senden gani gani razı olsun sayın Başbakanım, başımıza sizin döneminizde açılan dertlere çözüm oldunuz.

YORUM YAP