DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“VATANDAŞIMIZIN DERDİ İLE DERTLENECEĞİZ”

Yayınlanma Tarihi :
“VATANDAŞIMIZIN DERDİ İLE DERTLENECEĞİZ”

saadet partisii (6)“Yerel seçimlerde yerel hesaplar, genel seçimlerde genel hesaplar yapılmalı.” Şeklinde konuşan Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Ak Parti’li belediye başkan adaylarının ,” Bizlere oy vermezseniz hizmet alamazsınız” ifadelerine tepki göstererek yapılan söylemleri vatandaşa yapılan bir saygısızlık olarak nitelendirdi.

Ak Parti iktidarının iktidarın on iki yıldır ülkeyi yönettiğine dikkat çeken Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ekini sert dille eleştirdi. Partisinin Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Çalışkan, Adana İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çekilarız, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Cuma Şahin ile birlikte Feke ve Saimbeyli  İlçelerinde  vatandaşlar ile kucaklaşan, esnaf gezisi düzenleyen Yakup Budak çalışmalarına devam etti.

“VATANDAŞIMIZIN DERDİ İLE DERTLENECEĞİZ”

Saadet Partisi Feke Belediye Başkan Adayı Mehmet Çörten, Feke İlçe Başkanı Harun Bekçe, belediye meclis Üyesi Adayları ile birlikte esnaf gezisi düzenledi. Vatandaşlar ile kucaklaşan Yakup Budak, vatandaşlardan destek istedi. Daha sonra Saimbeyli İlçesine geçen Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak ve beraberindeki heyet vatandaşları iş yerlerinde ziyaret etti. Saadet Partisi Feke Belediye Başkan Adayı Mehmet Çörten,  Milli Görüş belediyeciği demek aş ve iş demektir. Vatandaşlarımızın derdini derdimiz olarak görerek haklının yanında yer almak demektir. Hak ve hakkaniyeti esas alan adaletli bir yönetim anlayışının adamına göre hizmet değil; ihtiyaca göre hizmet anlayışı hakim olması demektir. Bu nedenle ; Feke İlçesine her gün her saat hizmet gelmesi için saadet diyoruz. Çünkü, milli görüş belediyeciliğinde kapımız herkese açık olacak. Hizmetlerde her işi kaliteli , hızlı , doğru ve estetik biçimde yapacağız.Herkesin derdi ile dertlenerek belediyemizi sizlerle bütünleştireceğiz. Alt yapı çalışmalarını tam bir koordinasyon içerisinde yaparak yap boz anlayışını ortan kaldıracağız. Her hizmette halkımızın inanç ve kültür değerlerine sahip çıkacağız. Şehrimizin güzelliklerini , değerlerini koruyup yaşanabilirlik seviyesini arttıracağız.” Diye konuştu.

SAİMBEYLİ’DE COŞKUYLA KARŞILANDILAR

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak ve beraberindeki heyet daha sonra da Saimbeyli İlçesinde incelemelerde bulundu. Saadet Partisi Saimbeyli İlçe Başkanı Osman Gözütok, Saimbeyli Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Andıç , Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı Serdal Özkozanoğlu ile birlikte esnaf gezisi düzenledi. Saimbeyli Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Andıç ,” milli görüş belediyeciliğinde kapımız herkese açık olacak. Hizmetlerde her işi kaliteli , hızlı , doğru ve estetik biçimde yapacağız.Herkesin derdi ile dertlenerek belediyemizi sizlerle bütünleştireceğiz. Bu nedenle oyunuza talibiz.” Dedi. Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı Serdal Özkozanoğlu ise konuşmasında her zaman birlik ve dayanışma içerisinde hareket edeceklerini ifade etti.

“HİZMETTE EŞİTSİZLİĞİ ORTADAK KALDIRACAĞIZ”

Daha önce Adanalıların teveccühü ile 2 dönem milletvekilliği yaptığını bu dönemde Adana’da adil bir belediyecilik yapmak için yola çıktıklarını söyledi. Yakup Budak,“ Güney ve kuzey arasında eşitsizlik var. Biz bu eşitsizliği de ortadan kaldıracağız .Yeni Belediye yasası ile İl Özel İdarenin yetkileri ortadan kalktı. Yeni yasa ile Adana’nın tamamı Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı içerisinde. Yeni yasa ile Tarımdan hayvancılığa , madenciliğe bir çok alanda  belediye  yetkileri daha da fazlalaştı. Şimdiye kadar kentte adil bir belediyecilik yapılmadı.Kentin birçok yerinde farklılıklar var. Eşitlik yok. Biz adil ve eşit bir belediyecilik yapacağız. Adana’nın tamamına hizmet için geliyoruz.“ diye konuştu.

“BELEDİYELERİN KASASINI KEVGİRE ÇEVİRDİLER”

“Yerel seçimlerde yerel hesaplar, genel seçimlerde genel hesaplar yapılmalı.” Şeklinde konuşan Yakup Budak, Ak Parti’li belediye başkan adaylarının ,” Bizlere oy vermezseniz hizmet alamazsınız” ifadelerine tepki gösterdi.  Yapılan söylemleri vatandaşa yapılan bir saygısızlık olarak nitelendiren  Yakup Budak, Milletin iradesine ipotek konulduğunu belirtti. Yakup Budak, “Adana belediyelerinin bir çoğunu mevcut iktidarın partisine mensup belediye başkanları yönetiyor. Gelinen noktaya bakıldığında yolsuzluklar diz boyu. Adana’da istikrar sürsün diyenlerin belediye kasaları kevgire dönmüş durumda. Üstelik  belediyenin kasasında para da yok. Belediyeleri borç harç içerisindeler. Ama ; Milli Görüş belediyeciliği ile tanışan belediyeler  şehirlerinin çehresini değiştirdiler. Haklının yanında, mazlumun yanında yer aldılar. Vatandaşın parasını vatandaşlara hizmet olarak aktardılar. Üstelik belediye başkanlığı görevlerini borçsuz bir şekilde üstelik kasada para ile devir ettiler. “ şeklinde konuştu.

“ADANA’YI  İŞSİZLER KENTİ YAPTILAR”

Adana’nın işsizlikte Türkiye’nin ilk iki sırasında yer aldığına  dikkat çeken Yakup Budak, Bunun sebebininse yatırımların önünün kapanması olduğunu belirtti. Bu işsizliğin  beraberinde farklı tehlikeleri de getirdiğini söyleyen Yakup Budak, Adana’da suç oranında ve  uyuşturucu kullanımında giderek artış yaşandığını öne sürdü. Türkiye’nin on yıl öncesine kadar güvenlik bakımından zafiyetinin olduğunun altını çizen Yakup Budak, Bu bayrak , Bu devlet için Saadet Partisi ‘ne vatandaşların oy vermesi çağrısında bulundu.

 

YORUM YAP