Gündem Adana

VALİLİK İNCELEME BAŞLATTI

VALİLİK İNCELEME BAŞLATTI
16 Aralık 2016 - 9:54

Adana Valiliği, Bazı Basın ve Yayın Organlarında 15 Aralık 2016 Tarihinde “Adana’da Alevi Köylerinde DEAŞ Saldırısı Uyarısı” Başlıklı Yayınlanan Haberlere Yönelik açıklama yaptı.

Gerekli incelemenin başlatıldığını bildiren Valilikten yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Terör örgütlerinin gerçekleştirebileceği muhtemel eylemler hakkında dönem dönem istihbarat bilgileri gelmekte ve bu bilgiler gerekli birimlerle duyarlı olmaları hususunda paylaşılmaktadır.

Güvenlik kuvvetlerimiz tarafından terör örgütlerinin faaliyetlerinin önlenmesi ve vatandaşlarımız ile olan sıhhatli bilgi alışverişinin sağlanmasına yönelik bilgilendirilme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Ancak bu bilgilendirilmenin usul farklılığından dolayı, kamuoyunda yanlış algıya sebebiyet vereceği anlaşıldığından konuyla ilgili Bakanlığımız tarafından gerekli inceleme ve araştırma yapmak üzere Mülkiye Müfettişi görevlendirilmiştir.

Güvenlik kuvvetlerimiz, milletimizin huzurunu bozmayı amaçlayan odaklara karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir. Vatandaşlarımızı endişeye sevk edecek bir durum söz konusu değildir.”

marmaris tekne turu