Ankara Escortları

DOLAR32,1800% 0.07
EURO34,9826% -0.04
STERLIN40,9690% 0.03
FRANG35,3727% 0.16
ALTIN2.507,96% 0,19
BITCOIN70.256,21-1.937

VALİ VE ALDIRMAZ KRİZİ SOKAĞA TAŞTI

Yayınlanma Tarihi :
VALİ VE ALDIRMAZ KRİZİ SOKAĞA TAŞTI

aldirmaz_cosAdana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen çelenk koyma töreninde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz arasında bayrak krizi yaşandı. Vali Coş, dağıttırdığı bayrak ve rozetlerin altına kendi adını yazdıran Aldırmaz’a tepki gösterdi.

Adana Valiliği’nin organizasyonuyla Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu öncesi “Zihni Aldırmaz Büyükşehir Belediye Başkanı” yazılı rozet ve bayraklar dağıtılması Vali Hüseyin Avni Coş’un tepkisine neden oldu.

Törende Aldırmaz’ın dağıttığı Türk bayrağı ve Türk bayrağı rozetinin altına kendi adını yazdırmasının doğru olmadığını söyleyen Coş, Aldırmaz ile tartıştı. Coş, “Büyükşehir Belediyesi bayrak dağıtamaz mı?” diyerek karşı tepki koyan Aldırmaz’a, “O zaman Büyükşehir Belediyesi yaz, Zihni Aldırmaz yazamazsın altına” diyerek cevap verdi. Bunun üzerine Aldırmaz, “Rozet dağıtmama kimse de mani olamaz valiysen valiliğini bil” dedi.

Çelenk töreni tartışmadan sonra İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla devam etti. Törenden sonra Aldırmaz alanı terk etti. Tören alanında basın mensuplarının görüntü alabilmesi için elinde Türk bayrağını tutan öğrenciye tepki gösteren Coş, “Yolumuzun üstünde şov yapmayın” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise şunları söyledi:

“Cumhuriyet ve Bayrak bu topraklar için ayrılmaz bir bütündür. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. Yıldönümünde en anlamlı armağanın, rengini bu topraklar için kanını dökmüş aziz şehitlerimizden alan şanlı bayrağımız olacağı kanaatiyle hazırlanan Ay-yıldızlı rozetleri tören alanında bulunan protokol mensuplarına ve vatandaşlarımıza dağıtmak istedik. Ancak maalesef, şimdiye kadar gerek uygulamaları, gerekse söylemleriyle her fırsatta Adana Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan Adana Valisi, ‘Bayrak dağıtımı’ gibi tüm mülahazaların üzerinde ulvi bir gaye taşıyan bu girişimimizi engellemek istemiş, birlik ve beraberliğimizin zirvesini yaşadığımız bu güzel günü gölgelemiştir. Bu topraklarda bayrak en geçerli ve muteber simgedir. Hangi ırktan, dinden, mezhepten olursa olsun, tüm yurttaşlarımızın gönlünde bayrağımızın ayrı bir yeri vardır. Ay-yıldızlı bayrağımız, Cumhuriyet’in simgesi, bağımsızlığımızın sembolü ve milletimizin namusudur. Bundan evvel olduğu gibi bundan sonra da, her şeyi ile milletimizin gönlünde müstesna bir yeri olan bayrağımızı, her yerde taşımaya ve taşıtmaya devam edeceğiz.”

YORUM YAP