Ankara Escortları

DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496

VALİ, KOYUNU KİME KURBAN ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
VALİ, KOYUNU KİME KURBAN ETTİ

vali_cos_kizilayVali Hüseyin Avni Coş ve Eşi Hanımefendi Aylin Coş kurbanlarını, bu yıl “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla hareket eden ve ilk kez uygulanan bu kampanya ile ihtiyaç sahiplerinin sadece kurban döneminde değil tüm yıl boyunca ete kavuşmalarını hedefleyen Türk Kızılay’ına bağışladı.

Türkiye ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı’nın, kurban etlerini binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracağını kaydeden Vali Coş, “Yeni bir uygulama ile kesilen kurbanların etlerini, ihtiyaç sahiplerine,  tüm yıl boyunca ulaştırmaya hedefleyen Türk Kızılayı’nın bu girişimini gönülden destekliyorum. Bu anlamlı kampanyaya destek olabilmek amacıyla kurbanımızı Türk Kızılayı’na bağışladık. Bu vesile ile mübarek Kurban Bayramı’nın tüm vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum” dedi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Çetinkaya ile birlikte kampanyaya desteğinden dolayı Vali Coş’u, makamında ziyaret ederek, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ın mesajını içeren plaketi takdim etti.

 “Kurban’da Kızılay Modeli” ile Fakire Yıl Boyunca Et Dağıtılacak

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” uygulamasında hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek.  Bu model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacağını söyledi.

Türk Kızılay’ı “Sınır” Tanımıyor

Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirten Adana Şube Başkanı Saygılı, “Hayırseverler Somali, Cibuti, Etiyopya, Kenya, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekâletlerini verebilecek. Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Hayırseverler, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecek” dedi.

YORUM YAP