Diyarbakır’dan Adana’ya gelen bir TIR’dan şüphelenen polis, söz konusu aracı durdurup, dedektör köpekleriyle arama yaptı. Söz konusu aramalarda TIR’ın kapalı kasa dorsesinde saman balyalarının içine çuvallarla gizlenen tam 290 kilo esrar ele geçirildi.Araç sürücüsü 51 yaşındaki Ekrem A. ile yanında bulunan 24 yaşındaki Halis A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis, adeta bir ırgat gibi çalışarak, saman balyaları arasındaki uyuşturucuyu çıkartıp, gerekli incelemelerden sonra imha etti.
SONER KAN
ADANA – Adana’da rutin yol kontrolü yapan ekipler, Diyarbakır’dan kente gelen bir TIR’dan şüphelenerek durdurdu. Söz konusu aracı durdurup, dedektör köpekleriyle arama yapan ekipler, TIR’ın kapalı kasa dorsesindeki saman balyalarının içine çuvallarla tam 290 kilo esrar ele geçirildi. Polis, adeta bir ‘ırgat’ gibi çalışarak, samanların arasındaki uyuşturucuyu çıkarttı, olayla ilgili olarak da araç sürücüsüyle birlikte gözaltına alınan iki kişi tutuklandı.
ŞÜPHE ÜZERİNE DURDURULDU
Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun, merkez ilçe Sarıçam kısmında yer alan İncirlik Park Alanı’nda rutin yol kontrolüne başladı. Bu esnada Diyarbakır’dan kente geldiği öğrenilen Ekrem A. yönetimindeki bir TIR, polisin dikkatini çekti. Söz konusu araç, şüphe üzerine durdurularak, dedektör köpekleriyle didik didik arandı.
POLİS ‘IRGAT’ GİBİ ÇALIŞTI
Köpekler, TIR’ın kapalı kasa dorsesindeki saman balyalarına uyarı verdi. Bunun üzerine ekipler, adeta bir ‘ırgat’ gibi çalışarak, dorsedeki saman balyalarını tek tek indirip, kapsamlı bir arama çalışması yaptı. Söz konusu aramalarda balyaların içindeki çuvallara gizlenen tam 290 kilo eroin ele geçirildi. Olayla ilgili olarak araç sürücüsü Ekrem A. ile yanında bulunan Halis A. gözaltına alındı. Her iki zanlı da emniyetteki sorgularının, Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ardından sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.