![ÜRETİCİLER NEFES ALACAK](https://www.gundemadana.com/wp-content/uploads/2017/04/ozekizler-4.jpg)
1976 yılında Ali Ekiz ve Suat Ekiz tarafından kurulan, çiftçiliğin yanısıra gübre ile tarım ürünleri alanında Adana tarımına ve üreticilerine hizmet veren ÖzekizlerAgro Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. lisanslı depoculuk tesisleri düzenlenen geniş katılımlı muhteşem bir tören ile açıldı.
Çukurova çiftçisinin ve sektör bürokratlarının büyük ilgi gösterdiği açılış töreni Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra kısa bir konuşma yapan Özekizler Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Suat Özekiz,Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu’nun hükümlerini tamamladıklarını ve şu anda Türkiye’de 19 lisanslı depodan biri olduklarını söyledi. Suat Özekizler, lisanslı depoculukla birlikte silolarda artık ürünlerin ticaretinin kolaylaştığını, kalitesinin korunduğunu ve emniyetinin sağlandığını belirterek “Çukurova çiftçimize bu hizmeti sunmanın haklı gururunu ve mutluluğu yaşıyoruz. Tesisimiz Çukurova çiftçisine hayırlı olsun” diye konuştu.
TMO Adana Müdürü Mehmet Taylan, tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu ve lisanslı depoculuğun bölgemizdeki sayısının daha da artması gerektiğini belirtti.
Konuşmaların ardından Suat-Ali Özekiz, TMO Müdürü Mehmet Taylan ve diğer bürokratlar tarafından açılış kurdelesi kesildi.