DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.124,530.626

“ÜRETEN DE TÜKETEN DE MUTLU OLACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“ÜRETEN DE TÜKETEN DE MUTLU OLACAK”

murat_oztanrioverÇukurova Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver, açıkladığı bir dizi projelerine bir yenisini daha ekleyerek seçilmesi halinde Çukurova ilçede “kendin üret, kendin sat” sistemiyle “üreten elden direk tüketiciye” ulaşılan sistemi yaşama geçireceğini söyledi.

Çukurova Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver, “Çukurova ilçemizde oluşturacağımız satış merkezlerinde üreticilerin kendi ürettikleri ürünleri, aracısız olarak tüketicilere satabilme fırsatı yaratacağız. Bu satış merkezlerinde, üretici ürünlerini gerçek piyasa değerinden satma imkânı yakalayıp, emeğinin karşılığını alacaktır. Tüketici ise bu satış merkezlerinde daha kaliteli ürünleri daha ucuza alıp, tüketebilme şansı bulacaktır. Bu satış merkezlerinde sadece tarımsal ürünler değil, tarım dışı ürünlerin de satışları gerçekleştirilecek. Üreten de tüketen de mutlu olacaktır”

Üretici Kaliteli Ürün Yetiştirmek İçin Enerji Harcayacak

CHP’li Murat Öztanrıöver, “Çukurova ilçesinde bu satış merkezlerini oluştururken hal mevzuatı, gıda güvenliği, vergi dairesi ve birlikte hareket edilmesi gerekli diğer kurumlarla entegrasyonu, belediye olarak biz gerçekleştireceğiz. Üreticiler sadece kaliteli ürün üretebilmek için enerji harcayacaklar. Tüketiciler ise buradan aldıkları her türlü ürünün, ilk elden ve her türlü denetimden geçirilmiş, güvenli ürünler olduğunu bilerek, gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilecekler. Bu satış merkezlerin de katkısız, kısa sürede tüketilecek ürünleri en doğal halleriyle tüketicilerle buluşturacağımız gibi her türlü emeğin karşılığını da bulacak ürünleri, bu merkezlerde satışa sunucağız” diye konuştu.

 

YORUM YAP