DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÜNLÜ BASKETÇİ GÜNDOĞDU’DA

Yayınlanma Tarihi :
ÜNLÜ BASKETÇİ GÜNDOĞDU’DA

ibrahim_kutluay_gundogduMurat Özgül ve Hüsnü Çakırgil, “İbrahim Kutluay Basketbol Akademi Adana okulu Türk Basketbolu ve Milli Takımımızın altyapısına büyük katkı sağlayacaktır ”

Basketbol Milli Takımı eski oyuncusu, başarılı spor yaşamı ve kişiliği ile örnek isim İbrahim Kutluay’ın 2001 yılında açtığı, Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı “İbrahim Kutluay Basketbol Akademi” Gündoğdu Koleji bünyesinde Adana’ya geldi.

İbrahim Kutluay Basketbol Akademi yetkilileri Murat Özgül ve Hüsnü Çakırgil, hedeflerini, neler yapmak istediklerini ve Gündoğdu Koleji ile işbirliği konularında aileleri bilgilendirmek için Adana’da seminer verdi. Toplantıda Gündoğdu Red Dolphin Kulüp Başkanı Ayhan Arısoy ile Akademi’nin Adana’daki başarılı antrenörleri Fırat Bozkurt, Emrah Kayataş, Cengiz Şen, Güray Aksoy ve Hasan Kömür’de hazır bulundu. Murat Özgül ve Hüsnü Çakırgil, dönem içinde İbrahim Kutluay’ın Adana’ya gelip sporcularla bir arada olacağını söylediler.

Bu işbirliğinden mutluluk duyuyoruz

AGK Genel Müdürü Naide Karaoğlu’nun kısa açılış konuşmasının ardından söz alan Murat Özgül, iyi sporcuların iyi alanlarda yetiştiğini Gündoğdu Koleji’nin de bunun için gerekeni yaparak çok iyi bir salon yaptığını söyledi. İbrahim Kutluay Basketbol Akademi’nin 13 yıl içerisinde 10 binden fazla genci sporla tanıştırdığını söyleyen Murat Özgül, “Gündoğdu Koleji’nde sporcu çocuklar için ortam ve imkan fazlasıyla yaratılmış. Öncelikli olan eğitim ve basketbolün çocuklarımızın eğitimlerine aracı olmasını istiyoruz. Gündoğdu Koleji ile böyle bir işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu konuda çok katkısı olan Gökhan Gündoğdu’ya bizde teşekkür ederiz.

Fair Play’i ön planda tutuyoruz

Adanalı eski basketbolculardan 200’ün üzerinde Milli formayı giymiş olan Hüsnü Çakırgil’de, Fair Play duygusunu içinden atmayan, sporla birlikte kişiliği aynı yönde gelişen çocukları Türk Basketbolüne kazandırmak istediklerini anlatarak, “Önümüzdeki aylarda Kış Basketbol Programı” yapacağız. Adana Gündoğdu Koleji 10 numarada. Buda ayrı bir önem çünkü İbrahim Kutluay, Milli Takımda 10 numaralı formayı giyerdi” diye konuştu.

YORUM YAP