DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÜNİVERSİTELER İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma Tarihi :
ÜNİVERSİTELER İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

universiteHacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erhan Palaska, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Öğülener’i ziyaret etti.

Ziyarette, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi arasında gerçekleştirilmesi planlanan işbirliği protokolüyle ilgili ön görüşmeler yapıldı.

Bu protokol çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerinden alınacak bilimsel, teknik destek ve akademik danışmanlık ile ilgili işbirliği esasları değerlendirildi.

Her iki fakülte arasında gerçekleştirilmesi planlanan bu protokol, “Çukurova Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Eczacılık Fakültesi’nde eczacılık eğitiminin ihtiyaç ve gereklerine uygun olarak, Eczacılık lisans ve lisansüstü eğitim programlarının hazırlanması, akademik ve teknik desteğin sağlanması, akademik kadroların eğitimine katkıda bulunulması, ortak yüksek lisans ve doktora programlarının açılması, bilimsel makale, yayın, kitap gibi dokümanların karşılıklı değişimi, ortak akademik ve bilimsel etkinlik yapılması, ortak araştırma projelerinin yürütülmesi veyayınların yapılabilmesini’” kapsıyor.

YORUM YAP