Gündem Adana

ÜNİVERSİTE KURSLARA DOYMUYOR

ÜNİVERSİTE KURSLARA DOYMUYOR
27 Aralık 2016 - 12:58

egitimÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “Uygulanmalı Temel Mikrobiyoloji Eğitimi” kursu düzenledi. 2 gün boyunca 6’sı teorik 6’sı da uygulamalı 12 oturumdan oluşan kursta sonuçların değerlendirilmesi ve yorumlanmasını Prof. Dr. Zerrin Erginkaya yaptı.

Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, bugüne kadar 14 ayrı kurs düzenleyip farklı üniversitelerden araştırıcılara laboratuvar imkânı tanıyarak bilgi ve becerilerini geliştirmelerini sağladı.

Alanında uzman bilim insanları tarafından çeşitli konularda uygulamalı eğitim kursları vererek araştırıcıların laboratuvarlarla buluşmasını sağlayan Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, bu kurslara bir yenisini daha ekledi.

Farklı üniversite ve fakültelerden araştırıcılar ile akademisyenlerin katılımı yapılan Uygulamalı Temel Mikrobiyoloji Eğitimi, Merkez Müdürü Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar’ın, ÇÜ Biyoteknoloji Merkezi’ni tanıtım sunumuyla başladı.

haberegitim2Eğitimler Çukurova Üniversiteli Akademisyenler Tarafından Verildi.

Kursa Ahi Evran Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Ankara Toprak Gübre Araştırmaları Enstitüsünden 31 araştırmacı ve akademisyen katıldı.

Eğitimler, Prof. Dr. Zerrin Erginkaya, Prof. Dr. Hatice Korkmaz Güvenmez, Prof. Dr. Yeşim Aysan, Doç. Dr. Osman Gülnaz ve Yrd. Doç. Dr. Fatmagün Aydın tarafından verildi.

6 Oturumda 31 Katılımcıya Eğitim Verildi.

İki gün boyunca 6’sı teorik 6’sı uygulamalı olmak üzere 12 oturumdan oluşan kursta sonuçların değerlendirilmesi ve yorumlanması Prof. Dr. Zerrin Erginkaya tarafından yapılırken katılımcılara sertifikaları eğitmenlerince verildi.

Eğitmenlere de teşekkür belgesi takdim edildiği kurs anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

marmaris tekne turu